Agoumastos

19. července 2017 v 16:21 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - A
Synonyma: Agoumastos lefko: Άγούμαστος, ΑΓΟΥΜΑΣΤΟΣ (Řecko), Агумастос (Rusko, Ukrajina), Agon Mastos, Agiomasto, Azoumastos
Synonyma: Agoumastos mavro: Agiomasto, Agoumastos (Francie, cd. 3386), Agoumastos Noir (Francie), Ayoumastos, Azoumastos, Hellrothe Zottige Traube, Kalavritino Mavro, Kalavrytino Mavro, Mavro Kalavritino (Řecko), Rouge De Zante, Rouge de Zante a Longue Queue, Zant Krasnyj, Zante Rouge (Německo)
Původ a rozšíření: Agoumastos je středně pozdní moštová odrůda původu Vitis vinifera, pocházející z Řecka kde je na menších plochách pěstovaná na ostrově Kerkyra (Ionské ostrovy) a dále v regionech Sparti, Messinia (Peloponessos) a Serrai (Makedonia). V katalogu VIVC jsou uvedeny odrůdy Agoumastos lefko a Agoumastos mavro163, dvě odrůdy popisuje i P. Galet176, evropská databáze uvádí dokonce u odrůdy s názvem Agoumastos barvy v rozsahu od "green" do "black", nicméně fotografie a originální popis jsou zde u odrůdy s označením "green"202 . F.X. Trummer roku 1855 popisuje odrůdu s růžovými hrozny, řecké zdroje uvádějí většinou barvu odrůdy jako "ερυθρα" (červená), budeme se tedy této barvy držet s domněním, že se jedná o tutéž odrůdu s velmi variabilní barvou hroznů, uvedené fotografie tomu odpovídají.
Charakteristika odrůdy: (H) Růst je bujný, letorosty jsou vzpřímené, na dorsální straně jsou zelené s červenými pruhy, na ventrální zelené. Odrůda raší středně pozdně, zaměká pozdně, dozrává na začátku září. Vrcholky letorostů jsou zcela otevřené, středně silně pigmentované antokyany, slabě plstnaté, úponky jsou bifidní. První bazální list je zelený, na rubu silně plstnatý. Dospělé listy jsou velké, klínovité, ploché, pětilaločnaté se středně hlubokými výkroji, na líci jsou takřka hladké až slabě puchýřnaté, na rubu, na ploše silně plstnaté, na žilnatině bez štětinek, řapíkový výkroj je otevřený až úzce otevřený, lancetovitý či lyrovitý s ostrým dnem, bez zoubku a bez ohraničení žilnatinou. Žilnatina listu je bez pigmentace antokyany. Zoubky jsou středně výrazné, s rovnými stranami. Bazální očka jsou středně plodná. Hrozny jsou středně velké až větší (195 cm, až 410 g), válcovité až válcovitě kuželovité, často s jedním raménkem, středně kompaktní, stopka krátká (4 cm), bobule jsou malé až středně velké (14-14,5 mm), kulaté, žlutozelené až jantarově žluté, s narůžovělými líčky, zelenorůžové až růžovofialové, dužina je nezbarvená, šťavnatá, sladká, neutrální chuti. Cukernatost moštu je průměrná až vyšší, acidita nízká. Výnosy jsou průměrné až nižší, 1,1 kg na m2. Odolnost vůči mrazu je podprůměrná, odolnost houbovým chorobám průměrná.
Literatura a internetové zdroje: 26, 100, 101, 103, 106, 107, 163, 176, 199, 202.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama