Aramon blanc

20. července 2017 v 14:37 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - A
Synonyma: Арамон белый (Rusko), Aramon blanc (Francie, cd. 24, no. 1051), A. Panaché, Brom, Dangedokskii Belyi, Eramoul, Féhér Aramon, Gamé Provansalskii, Langedokskii Belyi, Ochsenauge Weiß (v překladu z němčiny "volské oko")
Původ a rozšíření: Aramon blanc je velmi starobylá, velmi výnosná, pozdní moštová odrůda původu Vitis vinifera, která vznikla, stejně jako odrůda Aramon gris, mutací odrůdy Aramon noir. Odrůda, kterou bylo v 19. století osazeno 60.000 ha vinic a vyráběla se z ní ta nejlacinější stolní vína pro masovou spotřebu, je nyní silně na ústupu a pěstuje se často už jen ve společné výsadbě s odrůdou Aramon gris či s jinými odrůdami v départementu Gard v regionu Languedoc-Roussillon a také v regionu Provence. Roku 2011 byla ve Francii vysazena celkově již pouze na ploše 13 ha, roku 2015 neexistuje žádný registrovaný klon, proto není znovu vysazována30. V literatuře tuto odrůdu mezi prvními popisují F.J. Dochnahl (1848) a F.X. Trummer (1855), po nich mnozí další163.
Příbuzné odrůdy, možné záměny: Odrůda Aramon není, přes určitou podobnost některých ampelografických znaků, příbuzná hybridním odrůdám jako Villard noir či Couderc, k interspecifickým odrůdám nepatří. Dříve byl původ rodiny odrůd Aramon hledán ve Španělsku188, ale analýza DNA roku 2012 odhalila, že Aramon noir je křížencem odrůd Ouliven x Gouais blanc (Heunisch weiss)199, 1663, tedy odrůd francouzských. Vzhledem k tomu, že je tato rodina odrůd náročnější na polohy a nedala by se příliš snadno pěstovat v chladnějších regionech, soudí se dnes, že by mohla pocházet právě z jižní části Francie, kde je dnes pěstována. Odrůda Aramon noir byla po vypuknutí révokazové kalamity ve Francii koncem 19. století velmi často používána ke křížení s odrůdami původu Vitis rupestris a Vitis aestivalis, zvláště v první fázi hybridizace tak vzniklo mnoho interspecifických moštových odrůd, později sloužících též jako podnože. Moštové odrůdy se však pro průměrnou kvalitu svých vín neprosadily. Do rodiny odrůd Aramon patří mimo již uvedených odrůd Aramon blanc a Aramon gris ještě odrůdy Aramon noir a feuilles cotonneuses (s plstnatými listy) a Aramon panaché (s modrými i bílými bobulemi v hroznu), což jsou patrně mutace odrůdy Aramon noir, které lze velmi vzácně objevit v místech pěstování rodiny odrůd AramonA a odrůda Aramon blanc de la Calmette (F), což je patrně kříženec druhé, filiální generace odrůdy Aramon noir, případně kříženec odrůd Aramon noir x Bouschet petit199, 163.
Charakteristika odrůdy a vína: (H) Vrcholky letorostů jsou silně až velmi silně bíle vlnatě plstnaté, na okrajích jsou růžově pigmentované antokyany, mladé listy jsou arachnoidální, zelenožluté se žlutými až bronzovými skvrnami. Dospělé listy jsou velké, tenké, tří-, zřídka pětilaločnaté s mělkými až středně hlubokými výkroji, okraj listu je ostře zoubkovaný, zoubky mají úzkou bázi a rovné strany, popřípadě jednu stranu konvexní a druhou konkávní, řapíkový výkroj je otevřený, ve tvaru písmene V, méně často UV nebo též s oblým dnem. Hrozny jsou velmi velké, objemné, kompaktní, válcovitě kuželovité s křidélky (400-600 g, vyjímečně až 1000 g), jeden keř je schopen dát úrodu až 20 kg. Stopky jsou dlouhé, silné, bobule velké, okrouhlé (15-20 mm), s tenkou slupkou bělavé až žlutavé barvy, při přezrání až šedavě zbarvenou, s dužinou neutrální chuti. Odrůda preferuje krátký řez. Sklizňové zralosti dosahuje tato pozdní odrůda 25-32 dní po Chasselas. Raší raně, jeden den po Chasselas, bývá tedy častěji ohrožována pozdními mrazy. Je také velmi citlivá na plíseň révovou a šedou, dobře odolává padlí. Produktivita odrůdy je někdy až neuvěřitelná, na chudých, svahovitých půdách dosahuje výnosů 50-70 hl/ha, v úrodných rovinách mohou stoupnout až na 250-400 hl/ha. K dosažení lepších výsledků, tedy alespoň průměrných vín, je třeba podstatné redukce hroznů. Odrůdové víno z neredukovaných sklizní je tenké, neutrálního typu, nepříliš osobité a prázdné, uplatnění najde pouze jako součást různých cuvée bílých vín.
Literatura a internetové zdroje: 26, 28, 29, 30, 163, 171, 176, 188, 199, 202, A)L'Aramon, parfois appelé Ugni noir en Provence. Chateau de Mauves [online, 2015-07-22]. Dostupné z: http://www.chateaudemauves.fr/L-Aramon.htm, *Wine Grapes - A complete guide to 1.368 vine varieties, including their origins and flavours. Robinson, J., Harding, J., Vouillamoz, J. Allen Lane, 2012. ISBN 978-1-846-14446-2, *Noms Corses de cepage (Lexique). Alain Bagard, 1995 [online, 2016-08-03]. Dostupné z: http://www.crvi.corsica/wp-content/uploads/2016/06/noms-corses-cepage.pdf, *Préservation et valorisation des cépages rares des régions nord-méditerranéennes - Treize cépages prometteurs. Mahé, H. Institut des hautes études de la vigne et du vin (IHEV) - Montpellier SupAgro - Association Wine Mosaic, 2015 [online, 2017-01-31]. Dostupné z: https://www.supagro.fr/fondation/wa_files/Preservation_et_valorisation_cepages_autochtones_HMahe.pdf, https://www.supagro.fr/fondation/wa_files/Livret_cepages_prometteurs_HMahe.pdf.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama