Aromat de Iasi

20. července 2017 v 14:55 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - A
Synonyma: Aromat de Iaish (Bulharsko), Aromat de Iaşi (Rumunsko), Aromat di Jasi
Původ a rozšíření: Aromat de Iasi je moštová a stolní odrůda původu Vitis vinifera, která byla nalezena v Rumunsku. Vznikla spontánním opylením odrůdy Tamiioasa Romaneasca (Muscat á petits grains blancs) pylem neznámé odrůdy, byla dále selektována (D. Danulescu, G. Sandu-Ville, Gh. Popescu, Staţiunea de Cercetări Viti-vinicole S.C.V.V. Iaşi). Homologována byla v Rumunsku roku 1980. V Rumunsku byla roku 2010 pěstována ve dvou klonech na ploše 68 hektarů163 (Botoşani, Iaşi, Vaslui), na malých plochách ji najdeme také v Moldavsku a v USA. Název odrůdy se dá přeložit jako "aromatická z Iaşi", Iaşi je velké rumunské město u hranic s Moldavskem.
Charakteristika odrůdy a vína: (H) Jednoleté réví je žlutohnědé, rýhované, s eliptickým průřezem, lenticely chybí. Růst je střední až bujný s polovzpřímenými letorosty, vrcholky letorostů jsou otevřené, žlutozelené, velmi slabě plstnaté až lysé, slabě pigmentované antokyany. Mladé listy jsou takřka nečleněné, zelené, jemně bronzově skvrnité, na ploše i žilnatině takřka bez ochmýření, slabě štětinkaté, apikální jsou slabě zabarvené antokyany. Letorosty jsou lysé, internodia jsou zelená, červeně žíhaná, nodia jsou na vnitřní straně zelená, na vnější zelená, červeně žíhaná. Dospělé listy jsou menší až středně velké (15-16 cm dl.), okrouhlé až pentagonální, nečleněné, tří- až pětilaločnaté s mělkými až středně hlubokými, otevřenými výkroji, na líci středně zelené, hladké, pouze u řapíku zvlněné, na rubu bez ochmýření, slabě štětinkaté na ploše i na žilnatině, řapíkový výkroj je široce otevřený až otevřený, klínovitý až ve tvaru UV, řapík je kratší, než střední žíla listu, lysý. Zoubky na okrajích jsou tupé, s rovnými stranami. Žilnatina listu je takřka bez pigmentace. Hrozny jsou malé až středně velké (170 g), válcovitě-kuželovité, středně kompaktní až kompaktní, bobule jsou středně velké (2,24 g), uniformní, okrouhlé až obvejčité, zelenožluté, slabě ojíněné, s tenkou slupkou, se šťavnatou, nezbarvenou dužinou jemně muškátové chuti. Stopečky bobulí jsou krátké až velmi krátké, semena středně velká až velká. Odrůda raší 25. dubna, zaměká 10.-15. července, dozrává raně až středně pozdně, v okolí Iaşi 20. srpna. Odrůda mírně nadprůměrně odolává mrazu (-22 až -24°C), je citlivější vůči botrytidě, průměrně odolává peronospoře, dobře oidiu, bývá napadána vosami. Počet hroznů na výhon 0,9, na plodonosný 1,4, plodonosných je 55-65 %. Preferuje krátký až střední řez, vyžaduje úrodnou půdu s dostatečnou vláhou. V suchých letech jsou hrozny malé, v dobrých letech poskytuje tato odrůda vysoké výnosy, 14-18 t/ha. Jako stolní odrůda je sklízena raně, jako moštová později, hrozny vydrží déle na keři a lze dosáhnout cukernatosti více než 19%, acidita moštu bývá nižší. Hrozny slouží k výrobě bílých jakostních vín, typická odrůdová vína jsou suchá, disponují jemným aroma muškátu.
Literatura a internetové zdroje: 91, 92, 163, 165, 176, 202, *Soiuri pentru vinuri albe şi particularităţiile de cultură ale acestora. Simonella Monica, Dec 01, 2010 [online, 2015-07-25]. Dostupné z: https://ro.scribd.com/doc/44477241/29/ALB-AROMAT,*Sun photo [online, 2015-07-25]. Dostupné z: http://inicolae.sunphoto.ro/Soiuri_romanesti_de_vita_de_vie/75561416, *Soiuri nou nreate na SCDVV Iaşi [online, 2015-07-25]. Dostupné z: http://www.statiunea-viticola-iasi.ro/SCDVV_Iasi/Home_files/Soiuri_clone SCDVV.pdf, *Soiuri noi de viță de vie create și omologate la Stațiunea de Cercetare Dezvoltare pentru Viticultură și Vinificație Iași. Sadoveanu, A.M. SCDVV Iași [online, 2015-07-25]. Dostupné z: http://www.madr.ro/docs/cercetare/Rezultate_activitate_de_cercetare/SCDVV_Iasi.pdf.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama