Assyrtiko

21. července 2017 v 12:25 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - A
Synonyma: Ασσύρτικο, Ασύρτικο (Řecko), Assyrtico (Francie, cd. 1798), Assirtico (USA), Asurtico, Asyrtiko, Arcytico
Původ a rozšíření: Assyrtiko je moštová odrůda původu Vitis vinifera, jedna z autochtonních řeckých moštových odrůd. Pochází z ostrova Santorini (Théra), kde je dnes vysazena na 70-80% plochy vinic, na většině vinic jako pravokořenná, tedy bez podnoží, tvoří zde součást vín OPAP Santorini. Čím dál více se pěstuje i na dalších Egejských (Kykladských) ostrovech, například na ostrovech Anafi, Milos, Naxos, ale i na pevnině, na poloostrově Peloponés i v Makedonii (Chalkidiki, OPAP Plagies Melitona). Na řeckých vinicích zaujímala odrůda roku 2010 plochu 902 ha200. Mimo Řecko se pěstuje nehojně, najdeme ji na malých plochách například v USA nebo v Austrálii. Na ostrově Santorini se pěstuje kromě odrůdy Assyrtiko ještě odrůda s názvem Arseniko, údajně pouze virově modifikovaný klon odrůdy Assyrtiko, a odrůda Flaskassyrtiko (Flasassyrtiko) která geneticky představuje samostatnou odrůdu166.
Charakteristika odrůdy: (H) Odrůda je výborně adaptovaná na podmínky vulkanického ostrova Santorini. Poměrně dobře snáší dlouhé letní sucho a vysušující účinek severovýchodního větru "meltemi". Pěstitelský tvar a řez zaručuje, aby byly hrozny chráněny a vyvíjely se ve vnitřní části keře, což umožňuje udržet si dostatečnou aciditu. Hrozny dozrávají začátkem srpna. Hrozny, pěstované v centrálním Řecku, produkují vína více aromatického stylu ve srovnání s často strohým a minerálním charakterem vín z ostrova Santorini.
Charakteristika vína: Assyrtiko je často popisováno jako nejlepší řecká odrůda k výrobě bílých vín. Mošt má vysoký obsah fenolických sloučenin a je také velmi citlivý na oxidaci. Při kontrolované oxidaci víno zlátne a získává výraznější aroma a vůni, ale proces vinifikace je náročný a vyžaduje zkušenosti vinaře, stejně tak jako příprava odrůdových barrique vín. Mohou vzniknout skvělá a dobře vyzrávající vína, zrovna tak však může dojít k potlačení vlastního, odrůdového výrazu vín. Odrůdě obecně daleko více vyhovuje zrání ve starých dubových sudech. Je schopna dávat vysoce jakostní a dlouhověká vína bledé žluté barvy s plným tělem, pikantní kyselinkou a obsažným aroma citrusů (grapefruitu, limetek), lipového květu, jasmínu, bylinek, koření, minerálů a meruněk. Víno může při plném vyzrání obsahovat až 17 % alkoholu (např. Nykteri z ostrova Santorini). Odrůdová vína jsou vhodná k pokrmům z ryb a mořských plodů. Odrůda slouží též k přípravě různých cuvée, například s odrůdami Savatiano, Aidani aspro a Athiri, slouží také v kupáži s odrůdou Savatiano k výrobě retsiny.
Nykteri (Νυκτέρι), v překladu "noční práce", je víno z ostrova Santorini, vyrobené z odrůdy Assyrtiko s malým podílem odrůd Aidani aspro a Athiri. Plné, tělnaté, světle žluté víno vyšší acidity má jemný jasmínový buket s tóny citrusových plodů a limetky. Jméno je odvozeno od zvláštního postupu při sklizni a výrobě, sklizeň začíná brzy ráno, lisování probíhá v pozdních nočních hodinách.
Literatura a internetové zdroje: 26, 101, 102, 103, 105, 107, 120, 163, 166, 168, 176, 181, 188, 189, 199, 200, 202, *Wine Grapes - A complete guide to 1.368 vine varieties, including their origins and flavours. Robinson, J., Harding, J., Vouillamoz, J. Allen Lane, 2012. ISBN 978-1-846-14446-2. *Genetic structure and differentiation in cultivated grape, Vitis vinifera L. Aradhya, K.M. et al. Genetical Research Cambridge 81, 179-192 (2003) [online, 2015-07-28]. Dostupné z: http://afrsweb.usda.gov/SP2UserFiles/ad_hoc/53062000VitisPage/Grape.pdf.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama