Austrálie

17. července 2017 v 17:53 | Martin Šimek |  Vinařství v zemích světa
Austrálie, nejmenší kontinent, leží na jižní polokouli, mezi Tichým a Indickým oceánem. Spolu s Tasmánií má plochu 7,6 miliónů kilometrů čtverečních a pouze 17,8 miliónů obyvatel. Austrálie vyprodukuje 9.621 milionů hl vína, plocha vinic činila roku 2007 cca 173.800 ha, vypěstováno zde bylo 1.530.400 tun hroznů. Typickými australskými víny jsou červená odrůdová vína Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot noir a Shiraz či kupáže těchto odrůd, červená vína tvoří asi 60 % celkové produkce, z bílých vín se dobře prodávají Chardonnay, Sémillon, Ryzlink, Sauvignon blanc, Colombard či jejich kupáže. Asi 80 % vín vyprodukuje pět velkých firem Multis Hardy, Mildara, Orlando, Southcorp a Yalumba s jejich dceřinnými společnostmi. K dalším velkým firmám patří Beringer Blass, Brand's, Coldstream Hills, Glaetzer, Heggies, Hill Smith Estate, Katnook Estate, Lindemans, McWilliams, Mitolo, Penfolds, Peter Lehmann, Pewsey Vale, Rosemount Estate, Rothbury Estate, Rymill, Seppelt, Taltarni, Wynns. Asi 70 % produkce tvoří jednoduchá, běžná spotřební vína, tzv. "Bag-in-Box-Wine". Kvalita zbývajících vín ale bývá nadprůměrná až vinikající, australští enologové si získali přezdívku "Flying Winemakers". Austrálie vyprodukuje též velké množství stolních hroznů a hrozinek.
Historie: První australský vinohrad byl vysazen v roce 1788 na farmě Cove v Novém Jižním Walesu. Vinařství se rozvíjelo jen pomalu a bylo zaměřeno pouze na potřeby zemí britského společenství. Vinice byly vysázeny v různých částech země, na východním pobřeží v Hunter Valley, na jihu pak v Adelaide a Southern Vale. Vína se prodávala ve Velké Britanii pod označením Australian Bourgogne. Za otce australského vinařství je označován skot James Busby (1802-1871), který získal své znalosti ve Francii. Roku 1825 založil severně od Sydney v Hunter Valley farmu, na které vysadil mimo jiné i odrůdu Syrah, v Austrálii později přejmenovanou na Shiraz. Roku 1845 založil anglický lékař Dr. Christopher Penfold statek v Barossa Valley, stejnojmenná firma patří dnes k největším producentům a pěstitelům vína tohoto kontinentu. Dalším milníkem australského vinařství je rok 1919, kdy byl v Merbein v regionu Riverland (stát Victoria) založen výzkumný ústav vinohradnictví, roku 1927 přičleněný k CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation, Plant Industry Division). Dalšími dvěma důležitými vinařskými organizacemi jsou v Austrálii AWRI (Australian Wine Research Institute, www.awri.com.au) a Charles Sturt University.
Informace o australském vinařství nalezneme také na stránkách www.wineaustralia.com.au (The National Wine Centre of Australia), www.westaustraliawine.com, www.crcv.com.au, www.winesociety.com.au, www.asvo.com.au, www.gwrdc.com.au, www.winepros.com.au.
Po první světové válce, kdy bylo demobilizováno tisíce vojáků, podporovala vláda zakládaní vinic a výrobu vína. Vinaři se zaměřovali na výrobu laciných, těžkých, sladkých a polosladkých vín a na výrobu dolihovaných vín typu portského a sherry. Vína byly určena především pro místní obyvatele řecké a italské národnosti a na export. Došlo k velké nadprodukci a navíc docházelo i ke změně návyků na vína, jak v zemích Commonwealthu, tak v samotné Austrálii. Začalo se pít stále méně sladkých vín a zákazníci žádali vína suchá. Teprve potom, v 60. letech, začali Australané s výrobou jemných, suchých a svěžích vín. Místní vinařský průmysl je velmi dynamický, kreativní a sebekritický. Rychlé tempo změn a inovací ve vinohradnictví i vinařské technologii je obdivuhodné a probíhá i v podnicích, které mají staletou tradici. Udivující počet vinic patří stále rodinám, které je vysadily před více než sto lety. Mají velkou tradici a i když špičková vína tvoří menší podíl z obratu (u středních a velkých firem je vysoký podíl výroby stolních vín plněných do obalů tetrapackového typu), je z čeho vybírat. Malé firmy se také prudce rozvíjejí pod tlakem konkurence a přispívají do skupiny kvalitních vín. Stále se zvyšuje výsadba nových vinic na nových pozemcích nebo se obnovují vinice v tradičních polohách. Jihovýchodní Austrálie z Adelaide až po Sydney začíná vypadat jako jedna velká vinařská oblast. To samé lze očekávat na jihozápadě.
Pěstované odrůdy: Nejčastěji pěstované odrůdy k r. 2005 (plocha v ha-procento celkové plochy): Shiraz (41.000-25), Chardonnay (31.000-20), Cabernet Sauvignon (29.000-18), Merlot (11.000-7), Sultana (7.300-4,5), Sémillon (6.300-4), Riesling (4.300-2,7), Pinot noir (4.200-2,6), Sauvignon blanc (4.100-2,5), Colombard (2.700-1,7), Muscat d'Alexandrie (2.400- 1,5), Grenache noir (2.100-1,3), Ruby Cabernet (1.700-1,1), Verdelho (1.600-1), Petit Verdot (1.450-0,9), Mourvèdre (1.000-0,6), Viognier (950-0,6), Gewürztraminer (750-0,5), Pinot gris (700-0,4), Chenin blanc (690-0,4). Dalšími pěstovanými odrůdami v pořadí jsou Cabernet Franc (588 ha), Sangiovese (479 ha), Malbec (440 ha), Durif (451 ha), Trebbiano (226 ha), Tempranillo (312 ha), Muscat rouge à petits grains (200 ha), Muscat blanc à petits grains (226 ha), Tarrango (201 ha), Muscadelle (197 ha), Marsanne (199 ha), Barbera (163 ha), Doradillo (96 ha), Pinot Meunier (126 ha), Crouchen (101 ha), Nebbiolo (97 ha), Palomino (79 ha), Touriga Nacional (58 ha), Roussanne (46 ha), Taminga atd……….
Vinařské zákonodárství: Státem garantovaný apelační systém není v Austrálii zaveden. Na několika menších území existuje samosprávný systém - je to v Západní Austrálii v oblasti Margaret River, Novém Jižní Walesu v oblastech Mudgee a Hunter Valley, v Queeslandu v oblasti Granite Belt a v Tasmanii. Austrálie má však zavedený systém značení vín a na etiketách jsou uváděny základní údaje. Správnost těchto údajů sice nekontroluje žádná státní kontrolní instituce, ale žádný vinař si nedovolí uvádět údaje falešné. Většina australských vín jsou čistá odrůdová vína a na etiketách se uvádí název odrůdy. Problém je někdy v tom, že Australané používají řadu synonym i pro všeobecně známé odrůdy. Pokud jsou na etiketě uvedeny dvě nebo více odrůdy, jsou uváděny v pořadí podle velikosti procentního zastoupení. Do australských vín mohou být přidávány kyseliny, nesmí být však obohacovány cukrem. Na přední etiketě australských vín je vždy uvedeno: Označení původu, přičemž je uveden region, oblast nebo místo původu. Řada vín je označena pouze státem, z něhož pochází, protože se jedná o víno vyrobené z hroznů z několika oblastí. Přesuny hroznů nebo vín v rámci státu jsou zcela obvyklé. Od roku 1987 platí, že při označení místa původu musí více než 85 % hroznů pocházet z tohoto označeného místa. Dále se uvádí ročník (z označeného ročníku musí pocházet minimálně 85 % hroznů, i když neexistuje kriterium umožňující kontrolu), obsah alkoholu a značka nebo název výrobku. Neobvyklé (ale pro Austrálii typické) je značení čísla sudu (nebo partie) údajem BIN a určitým číslem. Toto označení ukazuje na vyšší kvalitu - vybrané cuvée nebo typ "reserve". Otazník je kolem údaje "wood matured" - "zrající v dřevěném sudě". Australští vinaři často používají místo sudů nerezové tanky, do kterých přidávají dubové hobliny. Větší podniky používají velké tanky, ve kterých se víno stále promíchává a dostává se do styku s dubovými latěmi, které se umisťují do tanku. Doba kontaktu vína s dubovými latěmi závisí na typu vína a na tom, jakou intenzitu dubové chuti chceme získat. Někteří vinaři používají pro svá výběrová vína německou terminologii a tak se můžeme setkat s australským Auslese (pozdní sběr s částečně botrytickým charakterem), Beerenauslese ( bobulový výběr, silně sladká, botrytická vína) a Spatlese (polosladká vína z pozdních sběrů). Na často používané zadní etiketě bývají doplňkové údaje, týkající se sklizně, vinifikace, pěstování či parametrů vína.
Vinařské oblasti: V Austrálii jsou vinice na území všech pěti států, ale většina se jich nachází v pásmu, které se táhne od Sydney v Novém Jižním Walesu přes stát Victoria až po Adelaide v Jižní Austrálii (Barossa Valley, Coonawarra). Klima mezi 30-40. stupněm jižní šířky se vyznačuje relativně mírnými letními teplotami okolo 20 °C. Množství srážek je zde obecně velmi nízké, vinohrady musí být často uměle zavlažovány. Po dlouhých přípravách byl v roce 2001 v Austrálii zaveden apelační systém, který používá označení "Geographical Indications" (GI). Je ovšem snad vůbec nejjednodušší ze všech známých systémů světa, pouze ohraničuje apelační oblasti, pro splnění apelačních podmínek je pouze třeba, aby 85 % hroznů či vyrobeného vína pocházelo z dané apelace. Jiné podmínky, jako například doporučené a připuštěné odrůdy, pravidla pro mísení odrůd do cuvée, výrobní metody, obsah alkoholu nebo styl vína neexistují. Apelace jsou rozděleny následovně: Existuje jedna tzv. superzóna, která zahrnuje obrovské území několika států, a sice South Eastern Australia (viz. níže). Další členění je podrobnější, Austrálie je rozdělena na šest států a dvě teritoria, které společně tvoří osm velkých oblastí GI (barevné tučné písmo). Ty se člení na 40 státních zón GI (tučné písmo), které jsou podrobněji rozděleny do 70 regionů, některé z nich se ještě dělí na subregiony (v závorkách).
SOUTH EASTERN AUSTRALIA je takzvaná superzóna, zahrnující státy New South Wales, Tasmania a Victoria a části států Queensland a South Australia. Plocha vinic této superzóny činí 95 % plochy veškerých vinic Austrálie. Vína, označená tímto GI mohou být cuvée vín všech do této superzóny zahrnutých oblastí Austrálie.
Jižní Austrálie (South Australia) je stát a zároveň největší vinařská oblast, ve které se vyrábí zhruba polovina veškeré australské produkce vína. Pochází odtud velké množství svěžích stolních vín, ale i mnohá špičková vína. Je zde sedm státních vinařských zón GI.
Adelaide Hills: Regiony Barossa, Fleurieu a Mount Lofty Ranges. Vinice jsou na kopcích okolo města Adelaide, v nadmořské výšce 400-500 m. V této nadmořské výšce je klima chladnější a jsou zde i vyšší srážky. Ty se vyskytují především v zimním období a tak je nutno část vinic zavlažovat. V těsném sousedství Adelaide byla řada vinic, ale ty musely ustoupit rozšiřujícímu se městu. Je zde však známá vinice Maggil, kde z hroznů odrůdy Shiraz vyrábějí jedno z nejdražších australských vín, Grande Hermitage. Pěstují se zde nejčastěji odrůdy Chardonnay, RR, CS a Shiraz. Známými producenty jsou firmy A. Norman and Sons, založená v roce 1859 a Petaluma, založená v roce 1976.
Barossa Valley: Regiony Barossa Valley a Eden Valley (High Eden, Springton). Možná nejznámější australská oblast má asi 8.800 ha vinic. Pěstování vinné révy zde zavedli němečtí přistěhovalci. Réva se pěstuje převážně na rovinách v nadmořské výšce 240-300 m, podnebí je horké, slunečné s minimem dešťových srážek. Zavlažování zde není zavedeno a výnosy se udržují velmi nízké. Získávají se tak koncentrovaná, plná, extraktivní vína. Působí zde 44 vinařských firem, malé, jako Basedow Wines, zal. r. 1895 a proslulá víny Shiraz, střední, např. firma Henschke, zal. R. 1850, jejímž majitelem je již pátá generace rodiny Henschke a která obhospodařuje 100 ha vinic s výsadbou RR, Sémillon, Shiraz, CS a Malbec nebo firma Wolf Blass Wines, známá vínem Yellow Label Rhine Riesling. Z velkých firem to jsou např. Smith´s Yalumba s populárními víny Pewswy-Vale-Rheinrieslinge, Yolomba-Chardonnay, Carte d´Or Riesling a bílými i červenými víny portského typu. Své vinice tu mají i největší australské firmy Penfolds a Lindeman´s.
Mount Lofty Ranges: Regiony Adelaide Hills (Gumeracha, Lenswood, Piccadilly Valley), Adelaide Plains, Clare Valley (Auburn, Clare, Hill River, Polish Hill River, Sevenhill, Watervale). Nejsevernější vinařský kraj v Jižní Austrálii má kontinentální, mírné podnebí s velkými teplotními rozdíly ve dne a v noci. Nejznámější jsou zdejší bílá vína z odrůd RR, Sémillon, Chardonnay a cuvée CS-Malbec-Shiraz. Je zde několik velkých firem a řada nových vinařů, obhospodařujících sice malé, ale progresivní podniky, jako firma Enteprise Wines. Z velkých firem je to Quelltaler, která patří francouzské firmě Remy Martin, má 247 ha vinic převážně modrých odrůd Cabernet Sauvignon, Shiraz a Grenache. Vyrábí zde i mladá vína metodou kvašení pod tlakem oxidu uhličitého podobně jako v Beaujolais.
Limestone Coast: Regiony Coonawarra, Mount Benson, Padthaway, Robe, Wrattonbully. Coonawarra jevelmi známý region, který leží u pobřeží Indického oceánu a to ovlivňuje příznivě místní klima. Léta zde nejsou tak horká a množství srážek je vyhovující. Je zde zcela specifická červená půda na vápencovém podkladě. Vyrábí se zde nejlepší australský CS, pěstuje se i Shiraz a Malbec, z bílých odrůd Chardonnay a RR. Vynikající červená vína vyrábí
firma Redman (Cabernet Sauvignon a Shiraz), bílá vína firma Katnook Estate.
Padthaway je rovinatý region, ležící na řece Murray. Působí zde především velké společnosti (Lindeman´s a Hardy´s), které tu produkovaly komerční vína. V poslední době se zde začala vyrábět i špičková vína, např. The Hardy Collection (Shiraz, Cabernet Sauvignon, Pinot noir) a vynikající Padthaway Vineyard Chardonnay z podniku Lindeman´s.
Far North, Fleurieu: RegionyCurrency Creek, Kangaroo Island, Langhorne Creek, McLaren Vale (Clarendon), Southern Fleurieu.Vinařská oblast ležící jižně od Adelaide. Jsou zde výborné klimatické podmínky, optimální teploty a vyhovující množství srážek. Vinice jsou rozmístěny na pahorcích a půda je zde velmi proměnlivá od písčité, vápencovité, jílovité až po sprašovité naplaveniny. Vyrábí se zde plná červená vína z odrůd Shiraz a CS a svěží, buketní bílá vína z odrůd Chardonnay, Sémillon, Sauvignon blanc a RR. Ze známých firem je zde zastoupena např. Piramimma, založená r. 1892, která vyrábí vína odr. CS, Shiraz, Mataro, RR a Palomino a také vína portského typu. Firma Coriole patří mezi malé podniky, vyrábí vína z odrůd Cabernet Sauvignon, Shiraz, Chenin blanc a Touriga. Dále sem náleží státní vinařské zóny The Peninsulas s regionem Southern Eyre Peninsula a Lower Murray s regionem Riverland.
Západní Austrálie (Western Australia) je největší australský stát.Vinařské oblasti leží většinou na pobřeží Indického oceánu mezi městy Perth a Albany. Zahrnuje Swan Valley, Gingin a Wanneroo za Perthem, údolí Margaret River a malé oblasti Frankland a Mount Barker u města Albany. Podnebí je zde rozdílné, ve Swan Valley jsou dlouhá, velmi horká a suchá léta a krátké zimy s vyššími srážkami, v Margaret River je klima spíše kontinentální a letní teploty jsou snižovány mořskými větry. Vinice jsou většinou v rovinách, pouze v oblasti Mount Barker jsou v kopcovitém terénu. Půdy jsou hluboké, aluviální, na jílovitém podkladě.
Patří sem státní vinařské zóny Central Western Australia, Eastern Plains, Inland & North of Western Australia, West Australian South East Coastal s regionem Esperance a dále
Greater Perth: Regiony Peel, Perth Hills, Swan District (Swan Valley). Swan Valley je významnější subregion,ležící na předměstí Perthu. Roční srážky jsou sice 860 mm, ale prší zde jen v zimě, v létě trpí vinice suchem a horkem, proto tento subregion v poslední době někteří producenti opouštějí a přecházejí třeba do klimaticky mírnějšího regionu Margaret River. Z větších firem zde působí např. Evans Tate a Houghton Wines s víny Houghton´s Supreme (Chenin blanc, Muscadelle) či Moondah Brook (CS, Verdelho, Chenin blanc).
South West Australia: RegionyBlackwood Valley, Geographe, Great Southern (Albany, Denmark, Frankland River, Mount Barker, Porongurup), Manjimup, Margaret River, Pemberton. Margaret River je region, který leží asi 300 km jižně od Perthu a dlouho byl vinaři opomíjen. I když zde byl první vinohrad založen r. 1890, velký rozvoj přišel až v 60. letech minulého století. V současnosti je to nejlepší oblast Západní Austrálie. Je zde jeden velký problém, který ostatní vinaři skoro neznají, a sice papoušci. Ti napadají hrozny a působí velké škody na vinicích. Místní vinaři s nimi bojují několika způsoby např. pokládání sítí přes keře nebo pěstováním slunečnic k odlákání ptáků od hroznů. V oblasti si zdejší vinaři vytvořili vlastní apelační systém, nad kterým převzala záštitu vláda Západní Austrálie. Je zde 45 vinařských podniků, které produkují skvělá vína hlavně z odrůd CS a Chardonnay, ale i Syrah, Pinot noir, Zinfandel, Sémillon, Chenin blanc, Sauvignon blanc a RR. Jsou zde spíše menší vinařské podniky, např. Cape Mentele či Cullen´s se svými speciálními víny jako Fumé Cabernet Rosé nebo Rhine Riesling Auslese. Franklandje region, ležící na západě Velké Jižní oblasti, nejchladnější oblastí Západní Austrálie. Počet vinohradů se zde snižuje, z význačných podniků zbyl jediný, firma Alkoomi s víny z odrůd CS, Malbec, Shiraz a Rhine Riesling. Mount Barkerleží též ve Velké Jižní oblasti, je zde asi 250 ha vinic. Vína zde vyrábí několik známých vinařských podniků, např. Chateau Barker, mimo běžné odrůdy pěstují též Pinot noir či Gewurztraminer a Plantagenet Wines, známý svým cuvée CS/Shiraz.
Tasmánie (Tasmania) je ostrov, ležící jižně od Nového Jižního Walesu. Má sice drsnější klimatické podmínky, než ostatní vinařské oblasti Austrálie, ale daří se zde aromatickým odrůdám a také odrůdám na výrobu šumivých vín. Apelační systém je zde uzákoněn již od r. 1986. Jsou zde tři státní vinařské zóny, East Coast Tasmania, Northern Tasmania a Southern Tasmania. Nejznámější vinice leží v Pipers Brook, Tamas Valley, na východním pobřeží, v Coal River a na jihu, v okolí města Hobart. Nejlepší zdejší vína jsou z odrůd Chardonnay, RR a CS. Zdejší vinařské podniky jsou malé nebo střední, nejznámější jsou Heemskerk Vineyard, Moorila Estate a Pipers Brook Vineyard.
Viktorie (Victoria) je stát na jihovýchodě Austrálie s centrem Melbourne. Réva se zde začala pěstovat v polovině 19. století, kdy skupina švýcarských přistěhovalců položila základy zdejšího vinařského průmyslu. Vzhledem k velké rozloze státu se místní klimatické podmínky značně liší, v údolí řeky Murray jsou kontinentální podmínky, v přímořských oblastech jako je Geelong nebo Yarra Valley mírné pobřežní klima. Také půdní podmínky jsou velmi pestré od písčitých půd přes štěrkovité až k bohatým aluviálním půdám. Vinohrady zde najdeme v nížinách, ale i na svazích až do výšky 500 m.n.m. Mimo státní vinařské zóny Gipsland a Western Victoria s regiony Grampians (Great Western), Henty a Pyrenees zde jsou zóny:
Central Victoria: Regiony Bendigo, Goulburn Valley (Nagambie Lakes), Heathcote, Strathbogie Ranges, Upper Goulburn. Pěstují se zde často odrůdy, sloužící k výrobě šumivých vín, jako Chardonnay, Pinot noir a Pinot Meunier. Sekty se zde vyrábějí klasickou metodou kvašením v lahvích a patří mezi nejlepší australská šumivá vína. Z řady vinařských podniků zde najdeme zejména Best´s Concongela, Chateau Le Amon a Virgin Hills. Region Bendigo je známý červenými víny se specifickou mentolově-eukalyptovou chutí. Pěstují se zde nejvíce odrůdy Shiraz a CS, z bílých pak Chardonnay. Známá je firma Taltarni, která vyrábí převážně červená vína z odrůd Shiraz, Merlot, CS a Malbec.
North East Victoria: RegionyAlpine Valleys (Kiewa Valley, Ovens Valley), Beechworth, Glenrowan, King Valley (Myrrhee, Whitlands), Rutherglen (Wahgunyah). Glenrowan je region, známý též pod názvem Milawa, který leží u města Wangaratta na východním pobřeží jezera Mokoan. Vyrábí se zde velké množství dezertních vín ale i výborný CS s typickou příchutí černého rybízu. Největším podnikem je Brown Brothers s víny, jako např. suchý Muskateller, RR Spatlese, Chardonnay, Pinot noir, Merlot a s likérovým vínem Muscat.
North West Victoria: Regiony Murray Darling a Swan Hill. V údolí jedné z největších australských řek Murray leží řada vinařských území Echuca, Swan Hill, Robinvale a Mildura. Vinice jsou většinou zavlažované, převahu zde mají bílá vína, zejména Chardonnay a Sauvignon blanc. Své vinice tu má jedna z největších australských firem Lindeman´s, dále firmy Mildara Wines a Tisdal.
Port Philip: Regiony Geelong, Macedon Ranges, Mornington Peninsula, Sunbury,Yarra Valley. Vinohrady regionu Geelong jsou v pobřežním pásmu u zálivu Corio Bay. Podnebí je zde chladnější a vína mají pikantní kyseliny a výrazné odrůdové aroma. Mimo běžné odrůdy se zde daří i odr. Pinot noir a Gewurztraminer. Ze 16 vinařských podniků jsou nejznámější Anakie, Prince Albert a Idyll. Yarra Valley je známý vinařský region, ležící 50 km od Melbourne. Podnebí je zde dosti chladné, srážkový úhrn nízký a většina vinic je zavlažovaná. Vyrábí se zde velmi dobrá vína z odrůd Chardonnay, RR, Gewurztraminer, Pinot noir a CS.
Je zde 45 vinařských firem např. Chateau Yarrinya s výbornými RR a Tramíny, Mount Mary s červenými víny odrůd CS, Cabernet Franc, Merlot a Malbec, Seville Estate s exklusivním RR Beerenauslese, Wantirna Estate s výborným cuvée CS/Merlot a Yarra Yering s cuvée Dry Red Nr. l a Rhone-Typ Dry Red Nr. 2.
Nový Jižní Wales (New South Wales) je stát,který byl ještě v polovině minulého století nejvýznamnější vinařskou oblastí Austrálie. Nyní jeho význam poněkud upadá, ale stále se zde produkují velká množství kvalitních vín. Vinařská oblast leží na jih od Canberry a sahá až na sever k Sydney a Newcastlu. Vinice jsou na rovinách či mírně zvlněných svazích, v údolí Hunter Valley a v Mudgee jsou na svazích hor až do výšky 500 m.n.m. Půda je různorodá, písky, čedičové zvětraliny, vulkanické jíly, náplavy. Většina vinic je zavlažovaná s výjimkou oblasti Hunter Valley, kde naopak podzimní deště působí časté hnití hroznů. Dříve se v této oblasti pěstoval z modrých odrůd jen Shiraz, který dával silná, tělnatá vína se specifickou vůní "zpoceného koňského sedla". Toto specifikum má zdejší Shiraz i nadále i když původní silná vůně se značně zjemnila. Původcem vůně je řada faktorů, jako horké podnebí, čedičová půda, ale zejména zastaralé vinařské praktiky a nedbalost ve výrobě. V současnosti má zdejší Shiraz zemitý charakter a "zpoceného sedla" je jen slabý náznak. Z bílých odrůd je zde nejčastější Sémillon, který se zde nazývá Hunter Riesling a dává bohatá, kulatá, medová vína, často s nádechem dobové třísloviny. Velkou rozlohu vinic zde vlastní australská firma Mc William´s Wines, která ročně vyrábí 2,3 milionů kartonů vína. Mimo státní vinařské zóny Northern Slopes, Western Plains, Big Rivers s regiony Murray Darling, Perricoota, Swan Hill a Riverina, Northern Rivers s regionem Hastings River, South Coast s regiony New England, Shoalhaven Coast a Southern Highlands a Southern New South Wales s regiony Canberra District, Gundagai, Hilltops a Tumbarumba se zde nacházejí ještě vinařské zóny:
Central Ranges s regiony Cowra, Mudgee a Orange. Cowra je malý, ale rozvíjející se region západně od Sydney. Vinohrady leží na svazích řeky Lachlan. Vyrábějí se zde především bílá vína z odrůd Chardonnay, Gewurztraminer, Sémillon a Rhine Riesling. Největšími podniky tu jsou Cowra Vines, který vlastní 40 ha vinic a Rothbury Estate s 34 ha vinic. Mudgee: Oblast leží mezi městy Gulgon a Mudgee východně od jezera Lake Burrendong asi 260 km severozápadně od Sydney. Podnebí je zde chladnější, ale podzim je suchý a teplý, což umožňuje pozdní sběr hroznů. Vinice leží v nadmořské výšce 450-600 m. V roce 1979 zdejší vinaři vyhlásili v oblasti soukromý apelační systém. Vyrábějí se zde jak červená vína z odrůd Cabernet Sauvignon, Shiraz, Pinot noir a zajímavá vína z italských odrůd Barbera a Nebbiolo, tak bílá vína z odrůd Chardonnay a Semillon. Mezi 21 zdejšími vinaři jsou nejznámější Botobolar, Craigmoor, Huntigton, Miramar a Montrose.
Hunter Valley má jeden region,Hunter (Allandale, Belford, Broke Fordwich, Dalwood, Pokolbin, Rothbury). Údolí řeky Hunter bývá děleno na dvě části, první je Lower Hunter Valley, které je jednou z nejstarších vinařských oblastí Austrálie a leží asi 150 km severně od Sydney. Podnebí je zde horké a je zde hojnost dešťových srážek. Pěstují se zde hlavně modré odrůdy Shiraz a CS a bílé Sémillon (Hunter Riesling) a Chardonnay. Je zde asi 60 větších i malých podniků, velké vinice zde patří i firmě Lindeman´s. Z ostatních to jsou např. Chateau Francois, Mount Pleasant, Saxonvale, Wyndhem Estate a řada dalších. Druhou částí je Upper Hunter Valley, tedy dolní část údolí. Je značně sušší než horní část a vinice zde musí být zavlažovány. Je to oblast především bílých vín a zdejší Chardonnay a Sémillon patří mezi nejlepší australská vína. Největším podnikem v oblasti je Penfold´s se známými víny Show Reserve a Roxburgh (obě z odrůdy Chardonnay), dále Sémillon Sauternes, Roxburgh Cabernet Sauvignon a šumivé víno Chardonnay Brut.
Yattarna je špičkové Chardonnay firmy Penfolds, patřící mezi šest "Super-Premium" vín tohoto vinařství. Na trh přišlo roku 1998 s ročníkem 1995. Název je z aboriginštiny a znamená něco jako "nenadále, pozvolna, postupně" . Ročníkem 2004 se styl vína změnil, už není vyráběno výlučně v nových dubových sudech (viz. slovníček, pojem ABC) a místo korku dostala láhev šroubovací uzávěr.
Australian Capital Territory je asi 2.430 km² velká enkláva s hlavním městem Canberra, nacházející se ve státě New South Wales. Není zde žádná apelace GI.
Queensland je druhý největší stát Austrálie, který se nachází na severovýchodě kontinentu a má dost nevhodné podmínky pro pěstování révy. Poměrně chladné léto a deštivý podzim působí značné rozšíření plísní a houbových chorob ve vinicích. Přesto zde asi 80 vinařů a firem obhospodařuje cca 100 ha na jihu země. V okolí města Ballandean se pěstují převážně modré odrůdy. Zdejší vinaři začali od roku 1985 vyrábět víno typu Beaujolais nouveau překvapivě ne z odr. Gamay, ale z odr. Shiraz, pod názvem Ballandean Nouveau. Jedinou větší firmou je zde Robinsons Family Winery, z malých jmenujme vinařství Barambah Ridge. Jediné tři zdejší regiony se nazývají Coastal Hinterland, Granite Belt a South Burnett.
Northern Territory je oblast centrálního severu Austrálie, která nemá statut spolkového státu. Velká část země je suchá a horká, pro vinařství nevhodná. Je zde jediná vinařská firma, Château Hornsby v Alice Springs. Nní zde žádná apelace GI.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama