Barbaroux

24. července 2017 v 14:27 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - B
Synonyma: Aronova Boroda, Barbaraise de Provence, Barbarons, Barbarossa (Španělsko, Itálie), B. Rose, Barbaroux (Francie, cd. 668, no. 2035), B. Rose, Barbaru, Barbi Rossa, Barbi ròssa, Barbirossa, Barbiròssa, Barbirossu, Calebstraube, C. Rot, Candolle Roth, Candollo Rot, Cardeina, Cerwene Elzaska, De Kandol, Gänsfüßler Hellrot, Grappe de Cinq Kilos, Gray Rouge, Grec Rose, Grec Rouge (mylně, Itálie, USA), Greca Rossa, Gromier du Cantal, Gros Barbaroux, G. Gommier du Cantal, Hammelshode Rot, Kalebstraube (Německo), Kanaani, Kanaantraube, Limdi Kana, Malaga Rose, Merveille, Monstrueux de Candolle, Murcentin, Pepin Isfaganskii, Perle Rose, Perltraube Rot, Plant du Pauvre, Pompeiana, Prun Gentile, Raisin du Pauvre, R. Grec, R. Monstrueux, Regina Rossa, Riesentraube Rot, Rosé du Var (mylně), Rossea, Rossoly, Rote Calebstraube, Rote Perltraube, Rote Riesentraube, Rothwaelsches, Roussee, Rousselet, Sorita, Uva Barbarossa
Původ a pěstování: Barbaroux je starobylá a v minulosti více rozšířená moštová a stolní odrůda původu Vitis vinifera, která pochází z jihu Francie, z regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur, patrně z départementu Var26. Tvoří součást vín AOC Côtes de Provence a Cassis, pěstována je také v menším rozsahu pod názvem Barbarossa na Korsice (součást vín AOC Ajaccio, Vin de Corse, Sartène, Figari), kde se patrně objevila počátkem 20. stoletíB, ve Francii byla roku 2011 v jednom registrovaném klonu vysazena na ploše 26 ha30. Na ploše 16 ha byly roku 1992 pěstována i v JAR163. Název odrůdy má být odvozeno od formy hroznů ("barbe rousse", v překladu "rudé vousy")B. V ampelografické literatuře odrůdu popisují R.W. Prince (1830), L. von Babo (1844), F.J. Dochnal (1848), J.S. Kecht (1858) a dále mnozí další163.
Původ názvu, možné záměny: Na ostrově Korsika je odrůda Barbaroux místy pěstována pod synonymním názvem Barbarossa. Pod názvem Barbarossa bylo a je v Itálii pěstováno více odrůd. Poprvé se tento název objevuje v Toskánsku (G.V. Soderini, 1590), dále jej odtud zmiňuje C. Trinci (1726), ale známe jej i z regionů Piemont, Emilia-Romagna, Ligurie a Apulie46. Název je patrně odvozen od zvláštního tvaru hroznů, které mohou připomínat mužský plnovous (italsky "barba"), výraz "barbarossa" znamená v italštině "rudovous", stejně jako výraz "barbaroux" ve francouzštině, stejnou přezdívku měl ostatně římský král a císař Fridrich I. Barbarossa (1122-1190). V Ligurii je pod názvem Barbarossa verduna místy pěstována odrůda, která je morfologicky podobná odrůdě Barbaroux z francouzské Provence, v tomto případě se ovšem jedná o odrůdu Grec rouge (nazývanou v Piemontu Grisa rousa a v Chorvatsku Cipar). V Itálii jsou s jistotou pěstovány tři odrůdy s názvy Barbaroux. Ještě Galessio počátkem 19. století věřil, že odrůdy Barbarossa di Finale, Barbarossa di Toscane a Barbarossa di Piemonte jsou identické, dle současných poznatků jsou tyto tři odrůdy, první z provincie Savona regionu Ligurie, druhá z regionů Toskánsko, Romagna a Apulie, třetí z provincie Asti regionu Piemont, rozdílné, nejsou identické ani s odrůdou Barbaroux z Provence. Na východě Ligurie je název Barbarossa chybným synonymem odr. Bonamico46, A. V katalogu VIVC163 i v Evropské databázi odrůd202 lze najít i další, doposud samostatně uvedené odrůdy s názvy Barbarossa, většinou to jsou doposud nepřiřazená synonyma. I přes částečně společnou synonymiku není odrůda Barbaroux identická ani s odrůdou Rosé du Var (Roussane du Var), pěstovanou v též v regionu Provence (département Var).
Charakteristika odrůdy a vína: (H) Mladé listy jsou žlutozelené. Dospělé listy jsou tří- pěti- až sedmilaločnaté s hlubokými výkroji, řapíkový výkroj je překrytý s úzkým průsvitem až zcela překrytý, zoubky na okraji jsou výrazné, s rovnými stranami, žilnatina listu je bez pigmentace antokyany, okraje listů jsou podehnuté, rub listu je středně silně až silně štětinkatý. Hrozny jsou velké, válcovitě kuželovité, víceméně kompaktní, s křidélky, bobule středně velké až velké, kulaté, růžově červené, nestejnoměrně vybarvené, s nezbarvenou dužinou neutrální chuti, obsahující semena. Středně pozdní odrůda raší raně, současně s Chasselas, dozrává 24-26 dnů po Chasselas. Výnosy jsou vysoké, růst slabší až střední, letorosty vzpřímené. Preferuje málo úrodné půdy v teplých polohách, na polohu je poměrně náročná, je citlivá zejména vůči botrytidě, ale též oidiu, peronospoře i hnilobě hroznů odolává spíše podprůměrně, což v souhrnu přináší rychlý pokles osazených ploch. Hrozny vyžadují důkladné vyzrání, potom poskytují intenzívně zlatožlutě zbarvená, lehká, aromatická vína nepříliš dobré struktury, s nízkým obsahem kyselin, se středním obsahem alkoholu a středního potenciálu zrání, v aroma se objevují bílé květy (hloh), kouřové tóny, někdy i náznak citrusů, máty, chmele a rašeliny. Zřídka se vyrábějí v odrůdové podobě, tvoří většinou minoritní složku červených a rosé vín. Místy se odrůda pěstuje pro své sladké a delikátní hrozny též jako stolní odrůda, často na pergolách. Dá se předpokládat, že z francouzských vinic v dohledné době zcela vymizí. Je pěstována například u obce Bertinoro u Forlì, kde vinař Fattoria Paradiso vyrábí odrůdové víno "Barbarossa il Dosso", které je top vínem vinařství.
Literatura a internetové zdroje: 25, 26, 28, 35, 46, 163, 176, 199, 202, A)Identification of grape cultivars from Liguria (north-western Italy). Torello Marinoni D., Raimondi S., Ruffa P., Lacombe T., Schneider A. Vitis 48 (4), 175-183 (2009) [online, 2015-08-04]. Dostupné z: http://www.vitis-vea.de/admin/volltext/w0%2009%2016.pdf, B)Noms Corses de cepage (Lexique). Alain Bagard, 1995 [online, 2016-11-28]. Dostupné z: http://www.crvi.corsica/wp-content/uploads/2016/06/noms-corses-cepage.pdf, *Verifying synonymies between grape cultivars from France and Northwestern Italy using molecular markers. Schneider A. et al. Vitis 40 (4), 197-203 (2001) [online, 2015-08-05]. Dostupné z: http://www.vitis-vea.de/admin/volltext/e045859.pdf, *Wine Grapes - A complete guide to 1.368 vine varieties, including their origins and flavours. Robinson, J., Harding, J., Vouillamoz, J. Allen Lane, 2012. ISBN 978-1-846-14446-2.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama