Biancu gentile

26. července 2017 v 16:19 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - B
Synonyma: Bianca Gentile, Bianco Gentile, Biancone Gentile, Biancu gentile (Francie, cd. 113, no. 1717/2695), B. Gentille, B. Ghjentile, Ghientile, Ghjentile, Ghjintili, Jentile, Uva Ghjentile
Původ a rozšíření: Biancu gentile je autochtonní, středně pozdní moštová odrůda původu Vitis vinifera z regionu Sartène na ostrově Korsika. Ve Francii jsou registrovány dva klony odrůdy, roku 2011 byla pěstována na ploše pouhých 13 ha30. Tvoří součást vín AOC Patrimonio a Vin de Pays de l'Ile de Beaute. Dříve byla nesprávně ztotožňována s podobnou odrůdou Carcajolo blanco, pravděpodobně je příbuzná na Korsice též pěstované odrůdě Biancone176.
Název odrůdy: Výraz "biancu" má bezpochyby význam "bílý, bílá" pravděpodobně má původ v italském "bianca" a vztahuje se k barvě hroznů (případně výsledného vína), ale může být odvozen také z korsických výrazů "biancònu" (bílá), popřípadě "biancògnu (bělavá). Výraz "gentile" může být přeložen jako "příjemná, roztomilá, půvabná", ale také "roubovaná, štěpovaná" jako protiklad výrazů "sauvage" či "selvaggio" (divoká), z tohoto pohledu je poněkud paradoxní, že jedním z mnoha synonym odrůdy Savagnin blanc (ten je odvozen právě z výrazu "sauvage") je název Gentil blancB.
Charakteristika odrůdy a vína: (H) Vrcholky letorostů jsou bíle vlnatě plstnaté, mladé listy jsou žlutozelené, bronzově skvrnité, jemně vlnatě plstnaté. Internodia jsou světle červená. Dospělé listy jsou velké, sedmi- až devítilaločnaté s hlubokými, široce otevřenými výkroji s oblým dnem a často rovnoběžnými stěnami, povrch listu je drsně puchýřnatý, v oblasti řapíku zvlněný, rub listu je průměrně až silně plstnatý a obrvený, okraj listu je ostře zoubkovaný, zoubkování je ve srovnání s ostatními odrůdami velmi výrazné, s rovnými stranami, řapíkový výkroj je uzavřený s průsvitem. Žilnatina listů je silně pigmentovaná antokyany. Odrůda má velké, válcovitě kuželovité, poměrně husté hrozny se středně velkými až velkými, okrouhlými bobulemi jantarové barvy. Raší raně, současně s Chasselas, sklizňové zralosti dosahuje 20 dní po Chasselas, jde tedy o středně pozdní odrůdu. Má velmi bujný růst, polovzpřímené letorosty, dává pouze průměrné výnosy. Je velmi citlivá na houbové choroby, zvláště oidium a plíseň šedou, trpí též pozdními jarními mrazy a bývá napadána roztoči. Cukernatost moštu bývá vysoká, ale acidita často s vyzráváním hroznů velmi rychle klesá. Hrozny poskytují kvalitní, příjemná, plná, bohatě aromatická vína světlejší zlatožluté barvy se zelenými reflexy, kterým někdy může scházet acidita. V poslední době se začínají častěji vyrábět čistě odrůdová vína, která mají, dle stupně vyzrálosti hroznů, aroma citrusových plodů, vosku, medu, květin, grapefruitu, heřmánku, exotického ovoce, mučenky, čerstvých či sušených meruněk, kandovaných citrusů, někdy také zralých hrušek, dle půdního typu doplněné minerálními tóny. Podobně, jako Vermentino, i tato odrůda je vhodná pro různé způsoby vinifikace a lze z ni získat mnoho stylů vín (dřevo, beton, barik, zbytkový cukr, atd.).
Literatura a internetové zdroje: 25, 28, 29, 30, 163, 166, 168, 176, 199, 202, A)Noms Corses de cepage (Lexique). Alain Bagard, 1995 [online, 2016-11-28]. Dostupné z: http://www.crvi.corsica/wp-content/uploads/2016/06/noms-corses-cepage.pdf, *Wine Grapes - A complete guide to 1.368 vine varieties, including their origins and flavours. Robinson, J., Harding, J., Vouillamoz, J. Allen Lane, 2012. ISBN 978-1-846-14446-2.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama