Bogos Zerva

26. července 2017 v 16:30 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - B
Synonyma: Богос зерва (Rusko, Ukrajina), Bogose Zerva, Bogoz Zerva
Původ a rozšíření: Bogos Zerva je starobylá, středně pozdní moštová odrůda původu Vitis vinifera z eko-geografické skupiny východních odrůd (proles orientalis)100. Má pouze lokální význam, je velmi vzácně pěstovaná na Ukrajině, na jižním pobřeží poloostrova Krym, na starých vinohradech v okolí měst Sudak a Alušta. Nejsou k dispozici žádné registrované klony96.
Příbuzné odrůdy, možné záměny: Analýza DNA roku 2003 stanovila, že je odrůda Polkovnik izyum (Biyas Aibatly) geneticky identická s moldavskou odrůdou Khachador (Khatchador), uvedenou v katalogu odrůd VIVC roku 2017 samostatně a že je blízce příbuzná odrůdě Bogos Zerva, kterou naopak katalog odrůd VIVC (stejně jako Evropská databáze odrůd) uvádějí pouze v její synonymiceA, 163, 202.
Charakteristika odrůdy: (H) Vrcholky letorostů jsou světle zelené s červenými okraji, slabě bíle vlnatě plstnaté, první bazální list je měďnatě červený na světle zeleném základě, na rubu je středně silně arachnoidální. Dospělé listy jsou středně velké, okrouhlé, pětilaločnaté se středně hlubokými až hlubokými výkroji, horní jsou uzavřené s oválným až okrouhlým průsvitem, někdy se zaostřenou bází, dolní otevřené, často se zaostřenou bází, list je zvlněný, líc listu je jemně vrásčitý až hladký, rub poměrně silně plstnatý až arachnoidální a štětinkatý, řapíkový výkroj otevřený až uzavřený s překrytými cípy a průsvitem, lyrovitý s ostrým dnem. Zoubky mají širokou bázi a rovné, někdy konvexní strany. Hrozny jsou středně velké (250-260 g), husté, válcovitě kuželovité, bobule menší až středně velké, okrouhlé až zploštělé, zelenožluté, při úplném vyzrání s růžovým nádechem na osluněnné straně, mírně ojíněné, se silnou a pevnou slupkou, se sladkou, šťavnatou dužinou neutrální chuti o průměrné cukernatosti 18-20 % a aciditě 5-6 g/l, obsahující semena. Odrůda raší ve druhé polovině dubna, kvete v první polovině června, zaměká ve druhé dekádě srpna, dozrává ve druhé dekádě září. Růst je středně bujný, letorosty polovzpřímené, réví dobře vyzrává, průměrné výnosy jsou 1,1 kg na keř. Doporučené zatížení 60 oček na keř. Odolnost vůči mrazu je nízká (-17°C), vůči oidiu střední, peronospoře odolává odrůda průměrně, citlivá je na botrytidu, zejména za deštivých podzimů, průměrně odolává obalečům. Hrozny se používají k výrobě jednodušších kupáží bílých stolních vín, případně mohou sloužit také k výrobě vín typu portského. Literatura a internetové zdroje: 96, 100, 163, 202, A)Genetic Profiling Of Moldavian, Crimean and Russian Cultivars Of Vitis Vinifera L. with Nuclear Microsatellite Markers. Lerort, F. et al. 2003 [online, 2016-10-25]. Dostupné z: http://www.vitis.ru/pdf/abs_bord.pdf, *Multiple origins of cultivated grapevine (*Vitis vinifera* L. ssp. *sativa*) based on chloroplast DNA polymorphisms. Arroyo-Garcia, R. et al. Molecular Ecology (15) 3707-3714 (2006) [online, 2015-09-15]. Dostupné z: http://www.penn.museum/sites/biomoleculararchaeology/wp-content/uploads/2009/11/zapaterrosa.pdf.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama