Brola

27. července 2017 v 14:31 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - B
Synonyma: ბროლა (Gruzie), Brolas Vasi, Brolas Vazi, Brolis Kurdzeni, Brolis Qurdzeni
Původ a rozšíření: Starobylá, autochtonní, pozdní moštová odrůda původu Vitis vinifera z eko-geografické skupiny východních odrůd. Pěstovaná je dnes nepříliš hojně v Gruzii, v regionu Adžárie, v oblastech Shua a Zemo Adjara (centrální a střední Adžárie) na levém břehu řeky Adjaristskali, v distriktech Keda a Khulo. Název odrůdy znamená v překladu z gruzínštiny "krystal" ("brolis kurdzeni" znamená "krystalové hrozny") a odvozen je patrně od bělavě zelené až bělavě jantarové barvy vyzrálých bobulí. Dle legend byla tato odrůda až do 17. století jednou ze základních moštových odrůd Adžárie, po turecké okupaci bylo její pěstování omezeno a využívána byla pouze jako stolní odrůda, často k výrobě džusů a syrupů. Houbové choroby a nástup révokaza pěstované plochy dále velmi výrazně redukoval. Roku 1953 měly být zachovány pouze velmi malé výsadby v okolí města Keda a ještě na pokusných plochách v Telavi a Vaziani, údaje o pěstování této odrůdy v distriktu Khulo se (v té době) ukázaly jako nepřesné, bylo zjištěno, že se jedná o odrůdu Tetra, podobně byla v okolí města Gardabani pod názvem Brola pěstována neznámá bílá odrůda, s odrůdou Brola nepříbuznáA.
Charakteristika odrůdy a vína: (F) Odrůda má gynoidní květenství a k zajištění dostatečné produkce potřebuje dobré opylovače. Ve své domovině je považována za kvalitativní odrůdu. Je poměrně robustní a dobře odolává povětrnostním vlivům a zimnímu mrazu, náchylnější je k houbovým chorobám, zejména k oidiu a peronospoře. Vrcholky letorostů jsou bělavě zelené, červeně pigmentované antokyany na okraji, šedavě plstnaté. Apikální listy jsou žlutozelené s fialovým nádechem, na líci i na rubu vlnatě plstnaté, na okraji červeně pigmentované, bazální jsou žlutozelené s šedavým tónem, na rubu slabě plstnaté. Letorosty jsou kruhového průřezu, světle zelené, na vrcholku slebě bělavě šedě plstnaté. Jednoleté réví je středně silné, hnědé, internodia 6-12 cm dlouhá. Dospělé listy jsou středně velké (14,2-15,3 x 14,5-15,5 cm), mírně miskovitě prohnuté, okrouhlé až široce oválné, mírně vrásčité, tří- až pětilaločnaté se středně hlubokými, lyrovitými horními výkroji s oblým dnem, někdy se zoubkem, zoubky na okraji mají ostrý, někdy zaoblený vrcholek a konvexní/konkávní nebo konvexní strany, rub listu je plstnatý, řapíkový výkroj je otevřený až úzce otevřený, někdy uzavřený, s ostrým dnem, řapík je u báze s fialovým nádechem. Hrozny jsou malé až středně velké (13-17 x 6-9,5 cm, 90 g, 59-72 bobulí), kuželovité s křidélky, kompaktní až volnější, dle opylení, stopka je 4-5 cm dlouhá, zelená, bobule malé (1,21 g), okrouhlé, se silnější, průměrně ojíněnou slupkou bělavě zelené až bělavě jantarové barvy, se šťavnatou dužinou příjemné, sladší chuti. Stopečky jsou 4-5 mm dlouhé. Semena jsou 1-4 v bobuli (průměr 2,43), 6-7 x 3-3,5 mm, 0,037 g, hnědavá. V okolí města Keda odrůda raší 7.4., kvete 5.6., zaměká 28.8. a dozrává 18.10, její vegetační cyklus zde trvá 195 dní při SAT 3800°C (do opadu listů 241 dní, opadávají 3.12). Růst je středně bujný (1-1,5-2 m), výnosy kolísavé, 4-8 t/ha, 1,2-2 kg na keř. Počet hroznů na výhon 1-2, plodných je 76 % výhonů. Cukernatost moštu se pohybuje v rozmezí 18,4-20,5 %, acidita 7,9-9,1 g/l. Hrozny slouží k výrobě kvalitních bílých vín a lokálně také k přímé spotřebě v čerstvém stavu, transportabilita hroznů je průměrná.
Literatura a internetové zdroje: 32, 33, 100, 163, 176, 202, A)Georgian Traditional Wine Federation. Enoteca.ge [online, 2015-09-28]. Dostupné z: https://www.enoteca.ge/en/variety, *Saunje.ge [online, 2015-09-28]. Dostupné z: http://saunje.ge/index.php?id=398, *Georgian ampelography საქართველოს ამპელოგრაფია [online, 2015-09-28]. Dostupné z: http://grapes.basilashvili.ge/index.php?a=main&pid=17&lang=ge&lid=7&type=0&color=0&rid=0, *Agricultural Biodiversity of Georgia. Viticulture and grapevine local germplasm in Georgia. D. Maghradze, L. Vashakidze, I. Mdinaradze, R. Chipashvili, E. Abashidze, Sh. Kikilashvili. Institute of Viticulture and Oenology, Georgian Agrarian University, Tbilisi, Georgia [online, 2016-04-21]. Dostupné z: http://catalog.elkana.org.ge/vinery/.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama