Catawba

31. července 2017 v 14:44 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - C
Synonyma: Катавба (Rusko, Ukrajina), Arkansas, Captraube Rot, Catalan, C. Roxo, Catalán, C. Rojo (Galície-Španělsko), C. Roxo (Galície-Španělsko), Catawba Rosa (Brazílie), Catowba Tokay, Cher Kee, Cherokee, Fancher, Francher, Francher Kello White, F. Kells White, Keller's White, Lebanon, L. Seedling, Lichigan, Lincoln, Lincolun, Mammoth Catawba, Meads Sedling, Mecleron, Merceron, Michigan, Muncy, M. Pale Red, Munipale Red, Omega, R'd Muncy, Red Muncy, Rose of Tennessee, Rote Captraube, Sarato A, Saratoga, Singleton, Tekomah, Tokay, Virginia Amber, White Catawba
Původ a rozšíření: Catawba je autochtonní americká interspecifická odrůda, spontánní kříženec druhu révy Vitis labrusca (či některé z odrůd původu Vitis labrusca) s neznámou odrůdou původu Vitis vinifera. Z různých pramenů lze (bez záruky) vysledovat přibližnou historii této odrůdy, jejíž semenáček nalezl muž jménem Murray roku 1801 (dle některých pramenů roku 1802, ale každopádně ještě před nálezem odrůdy Concord) v oblasti Buncombe County v Severní Karolíně, v blízkosti řeky Catawba, jejíž jméno odrůda nese (dnes je název Catawba používán též pro skupinu původních indiánských kmenů, žijících v povodí stejnojmenné řeky). V letech 1807-1816 se množením semenáčků zabýval generál Davy, odrůda postupně doputovala až do vinic v Marylandu, selekcí a množením semenáčků révy se zde zabývala žena jménem Scholl ve městě Clarksburgh, od které ji roku 1819 získal původně zeměměřič John Adlum, vysadil ji do do svých rozsáhlých vinic (Georgetown, Washington, D.C), dále ji selektoval a dá se říci, že jí široce zpopularizoval176. Právě z těchto vinic obdržel prezident Thomas Jefferson roku 1823 láhev odrůdového vína. Catawba je tak jednou z prvních původních amerických moštových odrůd. V letech 1825-1850 byla nejpěstovanější odrůdou USA, ale v šedesátých letech nejprve oidium a poté občanská válka zdecimovaly výsadby této odrůdy, kterou poté z její dominantní pozice začaly vytlačovat jiné odrůdy původu Vitis labrusca, především odrůda Concord, vyšlechtěná v roce 1849 ve městě Concord (Ephraim Wales Bull, Massachusetts). Dnes je odrůda Catawba v USA pěstována především na východě a středozápadě, státech New York, Tennessee, Ohio, Arkansas, Georgia, Michigan, Missouri, Pennsylvania, North Carolina a South Carolina, v oblastech Lake Erie a Finger Lakes, dále je rozšířena v Kanadě, hlavně v oblasti Ontario (roku 2006 na ploše 1.291 ha), menší plochy jsou vysazeny i v Angliia v Jihoafrické republice (roku 1992 asi 12 ha)163. V Brazílii se z ni stala důležitá moštová odrůda pro výrobu tichých červených vín, pěstuje se především v oblasti Sao Paulo. Srovnávací studie z roku 2015 stanovila identicitu odrůdy Catawba s odrůdou Catalán roxoA, pěstovanou dnes nehojně ve španělské Galícii, v pobřežním pásmu Costa de Ferrolterra (Ares, Pontedeume, Miño, Carral, Arteixo, Carballo), v okolí města Pontevedra a také v okolí měst León a Zamora (region Kastilie a León), často společně s dalšími hybridními odrůdami, jako například Jacquez, Catalán blanco, Folla redonda (Flot rouge), společně nazývanými Vino Romano v důsledku mylného předpokladu, že se sem tyto odrůdy dostaly již v římských dobáchB.
Příbuzné odrůdy: Ve 40. letech 20. století vyšlechtil američan francouzského původu Charles Fournier (Finger Lake, New York) klonální mutaci odrůdy Catawba, která obsahovala podstatně menší množství pigmentů ve slupce, nazval ji Pink Catawba a používal ji k přípravě světlých rosé vín. Existuje také tetraploidní mutace odrůdy Catawba 4N (selekce Scholl, Clarksburgh)163. Moštová odrůda Catawba white vznikla spontánním opylením odrůdy Catawba pylem neznámé odrůdy a následnou selekcí (1849, J.E. Mottier, USA)180. Moštová odrůda Catawba early je interspecifiským křížencem neznámých odrůd163.
Charakteristika odrůdy a vína: (H) Středně pozdní moštová a stolní odrůda má uzavřené, silně až středně silně vlnatě plstnaté vrcholky letorostů, na okrajích slabě pigmentované antokyany, s karmínovým nádechem. Letorosty jsou vzpřímené, úponky 16,5 cm dlouhé, internodia a nodia na obou stranách zelená, lysá, pupeny jsou bez antokyanové pigmentace. Mladé listy jsou žlutozelené, jemně vlnatě plstnaté. Dospělé listy jsou velké, srdčité, třílaločnaté se středně hlubokými až mělkými výkroji, někdy nečleněné, líc listu je průměrně puchýřnatý, rub na ploše středně silně hnědavě plstnatý, na žilnatině slabě hnědavě plstnatý a velmi slabě štětinkatý, zoubky na okraji listu mají širokou bázi a konkávní strany, řapíkový výkroj je otevřený, ve tvaru V, bez zoubku a bez ohraničení žilnatinou. Žilnatina listu je bez pigmentace antokyany. Řapík listu je lysý. Hrozny jsou menší až středně velké (12,1 x 6,67 cm), válcovitě kuželovité až válcovité, někdy s křidélkem, volné až velmi volné, stopka krátká (2,82 cm), bobule středně velké, okrouhlé až mírně oválné (13,2 x 12,8 mm), růžovočervené, tmavočervené až červenofialové, s nezbarvenou dužinou silně labruskové chuti, vyšší acidity. Slupka je snadno oddělitelná od dužiny. Odrůda má poměrně dlouhý vegetační cyklus, dozrává 20 dnů po Chasselas. Je vytrvalá, dobře prospívá i v kontinentálním klima východu Spojených států, které zahrnuje horká, vlhká léta a chladné zimy, nicméně dozrávání obvykle o jeden až dva týdny později, než jiné "labruskové" odrůdy jako Concord a Delaware, což znamená, že někdy nedostatečně dozrává a díky genům Vitis vinifera je citlivější také j houbovým chorobám, především oidiu a botrytidě. Hrozny poskytují světle červená vína výrazné, ale ne nepříjemné labruskové chuti. V 19. století byla Catawba hlavní odrůdou pro výrobu perlivých, osvěžujících vín "Sparkling Catawba" z údolí řeky Ohio, exportovaných i do Evropy. Dnes je v USA pěstována jako stolní a džusová odrůda, která nachází uplatnění i při výrobě šumivých vín a jednoduchých vín stolních. Typická odrůdová vína jsou středního těla, střední až vyšší acidity a průměrného obsahu alkoholu, mají nižší extrakt, jsou vyráběna jako rosé různých barevných tónů a též jako bílá vína, v aroma jsou typické a výrazné labruskové tóny, doplněné tóny muškátovými.
Literatura a internetové zdroje: 100, 163, 166, 168, 176, 180, 189, 200, 202, A)Vitis International Variety Catalogue (VIVC): A cultivar database referenced by genetic profiles and morphology. Maul, E., Töpfer, R. BIO Web of Conferences 5, 01009 (2015) [online, 2015-11-01]. Dostupné z: http://www.bio-conferences.org/articles/bioconf/pdf/2015/02/bioconf_oiv2015_01009.pdf, B)Vino Romano o El vino con "Sabor a Fresa". In: Viticultura Atlántica, Diciembre 3, 2011[online, 2015-11-01]. Dostupné z: https://blancolexitimo.wordpress.com/2011/12/03/vino-romano-o-el-vino-con-sabor-a-fresa/, *Wine Grapes - A complete guide to 1.368 vine varieties, including their origins and flavours. Robinson, J., Harding, J., Vouillamoz, J. Allen Lane, 2012. ISBN 978-1-846-14446-2, *CSIC-Misión Biológica de Galicia [online, 2015-11-01]. Dostupné z: http://www.vitis.mbg.csic.es/vitis/es/variedades.php, *"Catalan Blanco", "Catalan Roxo", "Folla Redonda": *Vitis Vinifera* L. o hibridos productores directos? Martinez, M.C., Perez, J.E. Invest. Agraria Produccion y Proteccion Vegetales 10 (1) 5-14 (1995) [online, 2015-11-01]. Dostupné z: http://digital.csic.es/bitstream/10261/110863/1/Viníferas_o_HPD.pdf. *CSIC-Misión Biológica de Galicia [online, 2015-11-01]. Dostupné z: http://www.vitis.mbg.csic.es/vitis/es/variedades.php, *A colección de vides da estación de viticultura e enoloxía de Galicia. Losada, E.D. et al. Xunta de Galicia, Consellería do Medio Rural. Santiago de Compostela, 2011. ISBN 978-84-453-5003-4 [online, 2015-10-28]. Dostupné z: http://www.medioruralemar.xunta.es/fileadmin/arquivos/publicacions/Viticultura/files/assets/basic-html/page1.html.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama