Veritas (zkratka Ve)

12. července 2017 v 17:46 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové pro bílá vína, kniha odrůd ČR
Původ a rozšíření: Veritas je moštová odrůda vinné révy (Vitis vinifera), kterou vyšlechtili roku 1963 ve Šlechtitelské stanici Vrbovec šlechtitelé Cyril Míša a Miloš Zbořil křížením odrůd Ryzlink červený a Bouvierův hrozen, pod pracovním názvem (RČ x BH) I-5/3.

V České republice je tato odrůda zastupována firmou Ampelos, Šlechtitelská stanice vinařská Znojmo a.s., Vrbovec a je právně chráněna. Do Státní odrůdové knihy České republiky byla odrůda Veritas zapsána v roce 2001. Roku 2015 byla pěstována na ploše 5,3 hektarů vinic v podoblastech Slovácká a Znojemská, tedy na 0,03 % rozlohy vinic ČR, průměrné stáří vinic roku 2010 činilo 20 let. Název odrůdy pochází z latiny, v překladu znamená "pravda", patrně je odvozen ze známého latinského rčení "in vino veritas", v překladu "ve víně je pravda".
Rodičovské odrůdy: Ryzlink červený je vzácněji pěstovaná moštová odrůda, mutace odrůdy Ryzlink rýnský. Vyniká větší plodností, ale vína nedosahují jakosti vín klasického "rýňáku". Bouvierův hrozen je raná moštová odrůda, určená k výrobě bílých vín s jemným aroma muškátu. Vznikla patrně samovolným křížením odrůd Rulandské bílé a Sylvánské zelené.
Charakteristika odrůdy: (H) Růst této odrůdy je středně bujný s polovzpřímenými až poléhavými letorosty. Vrcholky letorostů jsou zcela otevřené, slabě pigmentované antokyany, středně silně plstnaté. Internodia jsou na dorsální straně zelená s červenými pruhy, na ventrální straně zelená, mladé listy jsou na rubu silně plstnaté. Dospělý list je středně velký, světle zelený, srdčitý až pentagonální, pětilaločnatý s mělkými až středně hlubokými, široce otevřenými výkroji s rovnoběžnými stěnami. Líc listu je středně puchýřnatý, průměrně vrásčitý, rub na ploše silně plstnatý, na žilnatině takřka lysý. Řapíkový výkroj je lyrovitý, mírně překrytý s průsvitem a s ostrým dnem, bez zoubku a bez ohraničení žilnatinou, řapík je středně dlouhý, narůžovělý. Žilnatina listu je bez pigmentace antokyany. Zoubky mají konvexní strany. Oboupohlavní pětičetné květy v hroznovitých květenstvích jsou žlutozelené, samosprašné. Hrozen je malý (80 g), válcovitý až kuželovitý, s křidélkem, kompaktní, stopka asi 5 cm dlouhá. Bobule jsou středně velké (13,6 mm), kulaté, žlutozelené barvy, na osluněné straně hnědnoucí. Dužina je řídká, odrůdové chuti. Plodnost bazálních pupenů je velmi nízká. Pěstování: Zimním i jarním mrazům odolává tato odrůda průměrně. Je vhodná pro střední i vysoké vedení, vyhovují podnože T 5C, SO-4, Cr 2, 125 AA a Amos. Je vhodná do okrajových, severnějších vinařských oblastí Moravy, kde dosahuje výnosu 4,64 kg/keř (12-17 t/ha, 0,92 kg/m2). Cukernatost 18-21°NM, acidita 8-10 g/l. Fenologie: Středně pozdní odrůda raší velmi raně až raně, kvete středně pozdně a dozrává v polovině až koncem září. Choroby a škůdci: Odolnost vůči houbovým chorobám obecně je střední, proti plísni šedé (Botrytis cinerea) je nižší. Poloha a půdy: Na půdy nemá zvláštní nároky. Optimální jsou svahovité pozemky s dobrým osluněním. Nemá ráda vlhké lokality ani zvlášť suché půdy. Při pěstování je třeba dbát na to, aby keře byly vzdušné.
Charakteristika vína: Víno je harmonické, středního obsahu kyselin. Ve vůni se objevují jemné ovocné tóny. Chuť je vyrovnaná, příjemná a osvěžující. Typické víno je zelenožluté, sytější barvy, ve vůni má jemné ovocné tóny, chuť je harmonická a příjemná. Ve vůni a chuti můžeme hledat jemné květinové a ovocné tóny a med. Vhodnost k archivaci ja malá. Stolování: Víno odrůdy Veritas můžeme podávat k pokrmům s neutrálními omáčkami.
Literatura a internetové zdroje: 9, 10, 13, 16, 17, 18, 24, 163, 202, *Kraus, V., Foffová, Z., Vurm, B., Krausová, D. Nová encyklopedie českého a moravského vína. Praha: Praga Mystica, 2005. ISBN 80-86767-00-0, *Pavloušek, P. Encyklopedie révy vinné. Praha: CPress, 2007. ISBN: 978-80-251-1704-0, *Taxon web. Sotolář, R. Vitis vinifera Veritas [online, 2015-05-25]. Dostupné z: http://taxonweb.cz/t/56,*Přehled odrùd révy 2016. Ludvíková, I. A kol. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Sekce rostlinné výroby, 2016 [online, 2017-01-14]. Dostupné z: http://eagri.cz/public/web/file/492735/Reva_final_2016.pdf.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama