Moscato (rodina odrůd)

22. září 2017 v 12:14 | Martin Šimek |  Moštové odrůdy - M
Původ a rozšíření: Starobylá rodina "muškátových" odrůd původu Vitis vinifera patrně pochází z Malé Asie či obecně z oblasti Blízkého východu, pěstována byla již v antickém Řecku a do Středomoří se rozšířila v první vlně s rozmachem Římského impéria a ve druhé s ovládnutím středomořského prostoru Benátčany. V průběhu staletí se rodina "muškátů" rozrostla do velkého množství samostatných odrůd, variet a kříženců, nesoucích v různých zemích různé názvy. Pod názvem Moscato, s adjektivem dle původu, místa pěstování či barvy hroznů, je v katalogu VIVC samostatně uvedeno 34 odrůd. Pod tímto názvem se pěstují hlavně v Itálii, ale také například v Brazílii či v USA. Rozlišování odrůd a variet bývá obtížné, synonymika je často nevyjasněná. V Itálii jsou názvem Moscato označovány například i odrůdy Muscat á petits grains blancs (Moscato bianco) a Muscat á petits grains rosés (Moscato rosso). Odrůdy podskupiny Moscato většinou vyžadují teplá stanoviště, na půdy nejsou náročné, špatně snášejí půdy s vysokým obsahem vápníku.
Obecná charakteristika vín: Vína, vyráběná z odrůd Moscato, mívají charakteristický, výrazný muškátový buket. V jižních oblastech se často vyrábějí jako těžká vína s vysokým obsahem zbytkového cukru, v severních, chladnějších polohách se můžeme setkat se zajímavými, svěžími, suchými víny vyšší acidity, díky níž jsou výrazněji strukturovaná.
Původ názvu muškátových odrůd: Staří Řekové používali pro první "muškátovou" odrůdu (snad Muscat à petits grains blancs) název "Anathelicon moschaton" a obyvatelé Říma ji nazývali "Uva apiana", "Apiciae" (Cato starší) či "Apianae" (Columbella, Plinius starší). Řecký název, z něhož, podle nejpravděpodobnější hypotézy, vycházejí i nejpoužívanější názvy pro dnešní "muškátové" odrůdy, je patrně odvozen ze slova "muscum" či "muschio" (francouzsky "musquè", česky "mošus" či dnes častěji "pižmo"). Opojná vůně hroznů starým Řekům připomínala tuto vzácnou vonnou látku, hojně využívano v parfumerii (ať již byl její původ jakýkoli, neboť pižmo je produktem trávícího traktu vorvaňů, ale bylo získáváno též z pachových žláz samců kabarů pižmových, ondater pižmových, bobrů, ze semen ibišku pižmového atd.). Římské názvy (Uva apiana, Apiciae či Apianae) se vztahují ke skutečnosti, že zralé hrozny a jejich šťáva velmi přitahují vosy a včely (včela, latinsky "apis"). Z tohoto "hmyzího" původu latinských názvů vychází i druhá hypotéza o původu dnešního názvu "muškátových" odrůd, podle ni je odvozen z latinského "musca" (česky "moucha", v italštině a v některých dalších románských jazycích "mosca"), sladké, aromatické hrozny se svou intenzívní vůní jsou totiž pro hmyz velkým lákadlem. Další, snad nejméně pravděpodobnou hypotézou o původu názvu "muškátů" je, že bobule hroznů připomínaly starým Řekům semena muškátovníku pravého (muškátový oříšek, řecky "moschokarydo"). Zcela nový pohled na názvy některých odrůd (včetně odrůd muškátových) nám poskytuje ve své práci Andreas JungA, který uvádí "geografickou" hypotézu o vzniku tohoto názvu (viz. rodina odrůd Moscatel).
Literatura a internetové zdroje: 44, 57, 163, 166, 176, 188, 189, 197, 200, 202, A)Historische Rebsorten. Andreas Jung [online, 2016-08-02]. Dostupné z: http://www.historische-rebsorten.de/historische-rebsorten/weissweinsorten/gruenfraenkisch/, *The Muscats: A molecular analysis of synonyms, homonyms and genetic relationships within a large family of grapevine cultivars. Crespan, M., Milani, N. Vitis 40 (1), 23-30 (2001) [online, 2016-07-22]. Dostupné z: http://www.vitis-vea.de/admin/volltext/e044378.pdf.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama