Brachetto

16. ledna 2018 v 13:41 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - B
Synonyma: Бракетто, Бракетто москато руж, Бракетто москато нуар (Rusko, Ukrajina), Borgogna (Itálie-Asti-Canelli), Bracchetto, Bracelet, Brachet de Nice (Francie), Brachetto (Francie, cd. 1242), B. a Grappolo Grande (Itálie-Cuneo-Roero), Brachetto d´Acqui, B. d´Alexandrie, B. del Piemonte, Brachetto di Acqui, B. di Alessandria, B. di Montabone (Itálie, Acqui, Nizza Monferrato), B. du Piemont, B. Migliardi (Itálie, Acqui, Nizza Monferrato), Brachettone (Itálie, Roero), Braquet des Jardins, Calitor (mylně), Moscato Nero
Původ a rozšíření: Brachetto je raná až středně pozdní moštová odrůda původu Vitis vinifera, zapsaná od roku 1970 v národním katalogu italských odrůd (cd. 040, k roku 2017 tři registrované klony) a vysazená v Itálii roku 2010 na ploše 1.460 ha197(v této výměře je určitou částí patrně zahrnuta i odrůda Brachetto Migliardi, viz. níže)46. Je pěstovaná v Piemontu, převážně v provinciích Asti a Alessandria, v oblasti mezi řekami Belbo a Bormida, ale též v některých oblastech provincie Cuneo, v okolí Acqui Terme, tvoří součást vín DOCG Brachetto d'Acqui (založeno roku 1996) a DOC Piemonte (zal. roku 1994)197, A. Malé plochy této odrůdy jsou vysazeny také v Argentině. Dle výsledku analýzy DNA, publikované roku 2013, je odrůda Brachetto křížencem odrůdy z rodiny Muscat á petits grains s doposud neznámou odrůdou199.
Příbuzné odrůdy, možné zámeny: *Názvem "Brachetto" byly v ampelografické literatuře označovány různé odrůdy (s dužinou aromatické nebo neutrální chuti), dodnes se lze pouze obtížně dopátrat, k jaké z dnes popsaných odrůd se konkrétní historická zmínka vztahuje (podrobněji viz.197, 46). Odrůdu Brachetto z regionu Piemont, z provincií Asti a Alessandria, popisuje jako první patrně G. Gallesio (1834), po něm z provincie Alessandria P.P. Demaria a C. Leardi (1875), ti nesprávně věřili, že je identická s (nearomatickou) odrůdou Brachet (Braquet noir), ze které jsou vyráběna dezertní vína ve francouzské apelaci AOC Bellet poblíž Nice. Popisy těchto autorů zřejmě odpovídají oficiálnímu popisu odrůdy Brachetto (Brachetto di Acqui, Brachetto del Piemonte) v dnešním pojetí G. Dalmasso et al. (1960). *Ampelograf G. di Rovasenda (1877) si byl vědom výskytu homonym ve skupině odrůd "Brachetto", věděl, že ne všechny odrůdy, pod tímto názvem pěstované, jsou identické, přestože byl přesvědčen, že většinou se jedná o aromatické odrůdy, přítomnosti homonym s byl vědom již G. Gallesio (1917-39). *Ve Francii, v départamentu Aube, je pěstována na ploše necelého hektaru odrůda s názvem Bachet noir, která není identická ani příbuzná odrůdě Brachetto a jasně se odlišuje jak hrozny, tak listy révy. *Teprve relativně nedávno byly v regionu Piemont popsány další, odlišné aromatické odrůdy s názvem Brachetto (Schneider et al., 1990, 1994)46, A, jmenovitě odrůda Brachetto Migliardi (Brachetto di Montabone), pěstovaná často ve společné výsadbě nebo na stejných vinicích s odrůdou Brachetto, s centrem výskytu v oblasti mezi městy Acqui Terme a Nizza Monferrato (adjektivum v názvu odrůdy je použito pro odlišené této odrůdy od odrůdy Brachetto a je příjmením majitele vinařství, kde byla odrůda namnožena a odkud byla dále šířena, příjmením, běžným v městečku Montabone v oblasti Acqui Terme, které je centrem pěstování této odrůdy), odrůda Brachetto a grappolo lungo (Bragat rosa, Brachettone, Birbet, Brachetto lungo del Roero) z oblasti Roero, severně od řeky Tanaro a nakonec pozdní odrůda Brachetto Nizza Monferrato. *Mezi nearomatickými odrůdami se synonymem Brachetto lze zmínit odrůdy Brachet(to) di Canavese (Chatus) a Brachetto di Valle Susa (Lambrusca di Alessandria, Brachetto Valsusino)46, 163, A. *Odrůda Brachetto není geneticky identická s odrůdou Moscato nero di Acqui, pěstovanou nehojně v Piemontu46, 163, 197.
Charakteristika odrůdy: (H, G) Letorosty rašící (10-20 cm): vrcholky jsou zcela otevřené, žlutavě zelené (někdy s narůžovělými okraji), arachnoidální až slabě plstnaté, apikální listy (1-3) ploché, arachnoidální, zelené s bronzovým nádechem, zoubky jsou na bázi žluté, na hrotech karmínově červené, bazální listy ploché, světle zelené, arachnoidální, osa je zakřivená až ohnutá. Letorosty kvetoucí: vrcholky jsou otevřené, zelené s lehce bronzovými okraji, apikální listy ploch, zelené s bronzovým nádechem, arachnoidální, bazální ploché, světle zelené, arachnoidální, osa je zakřivená až ohnutá. Letorosty jsou eliptického průřezu s naznačenými hranami, lysé, zelené s bronzovým nádechem na dorsální straně, úponky jsou bifidní, zřídka trifidní, jasně zelené. Květenství je 11-12 cm dlouhé. Dospělé listy jsou středně velké či menší (16,2 x 16,1 cm), okrouhlé, nečleněné či méně často třílaločnaté s mělkými výkroji bez zoubku, ploché, líc listu je tmavě zelený, bez vrásek, středně silně, případně až silně puchýřnatý, lysý, rub listu světle zelený, lysý, okraj listu je středně výrazně až výrazně zoubkovaný, zoubky mají širokou bázi a konvexní strany, řapíkový výkroj je úzce otevřený, lyrovitý až uzavřený s průsvitem, s ostrým dnem, bez zoubku, bez ohraničení žilnatinou. Žilnatina listu je bez pigmentace antokyany, někdy velmi slabě pigmentovaná. Řapík je krátký (8,9 cm), středně silný, lysý, růžově zelený, na průřezu se zřetelným kanálkem. Podzimní zbarvení listů je nažloutlé, někdy načervenalé. Hrozny jsou menší až středně velké, rozdílného tvaru, převážně protáhle válcovité s 1-2 stopkatými křidélky, středně kompaktní až kompaktní, stopky hroznů jsou krátké až středně dlouhé, částečně lignifikované, bobule jsou střední velikosti (13-14 mm, 2,4 g), mírně oválné (poměr délka/šířka = 0,93), černomodré až černofialové, se středně silnou, průměrně ojíněnou slupkou, s nezbarvenou, pevnější, šťavnatou dužinou aromatické, jemně muškátové chuti s tóny růží. Dužina obsahuje 2-3 hruškovitá semena s velkým zobáčkem. Stopečky jsou středně dlouhé, poměrně obtížně oddělitelné. Jednoleté réví je robustní, středně dlouhé, mírně rozvětvené, kruhového průřezu s hladkým, lysým povrchem, internodia jsou 10-14 cm dlouhá, skořicově šedá, tmavší na nodiích, pupeny jsou velmi vyčnívající. Kmen není moc silný. Odrůda raší raně, v první polovině dubna, kvete raně až středně pozdně, na přelomu května a června, zaměká raně, v první dekádě srpna, hrozny dozrávají raně až středně pozdně, ve druhé polovině září, listi opadává v první polovině listopadu. Růst je středně bujný, plodnost je pravidelná, průměrná, výnosy jsou průměrné, první hrozen je na 2-3 nodiu, průměrný počet hroznů na výhon je 1-2, plodnost feminel je zanedbatelná. Hrozny obvykle mírně nadprůměrně odolávají houbovým chorobám, odrůda je však značně citlivá k virovým infekcím, také zimním mrazům odolává podprůměrně. Vyhovují hlinitovápenaté půdy a podnože 420 A, Kober 5 BB, 41 B.
Charakteristika vína: V odrůdové podobě najdeme vína v italské apelaci DOCG Brachetto d'Acqui, hrozny tvoří též součást červených cuvée vín apelace DOC Piemonte. Hrozny jsou základem pro výrobu aromatických, ovocitých vín, perlivých či šumivých vín a také sladkých vín typu "passito". Suchá červená odrůdová vína jsou charakteristická intenzívním ovocitým aroma (červené třešně, maliny, skořice, muškátový oříšek), které doplňují tóny květu růží a fialek v buketu (aromatickými látkami ve víně jsou převážně geraniol, citronellol a nerol). Doporučuje se nechat vína dva až tři roky vyzrát, počáteční vyšší kyselinka a ovocité aroma červených lesních plodů a květu černého bezu se rozvine o tóny černorybízové, zralé černé višně v alkoholu a kořenité tóny s oreganem a muškátovým oříškem, taniny se stanou sametově hladkými.
Literatura a internetové zdroje: 35, 43, 46, 47, 54, 62, 100, 120, 149, 168, 171, 176, 181, 189, 197, 199, 200, 202, A)Native Wine Grapes of Italy. Ian D'Agata. University of California Press, London, 2014. ISBN 978-0-520-27226-2, *Wine Grapes - A complete guide to 1.368 vine varieties, including their origins and flavours. Robinson, J., Harding, J., Vouillamoz, J. Allen Lane, 2012. ISBN 978-1-846-14446-2, *Lo studio dei vitigni autoctoni minori nella collezione ampelografica di Grinzane Cavour. Raimondi, S. et al. Agricoltura 62 (2) 20-24 (2009) [online, 2017-12-28]. Dostupné z: http://www.regione.piemonte.it/agri/comunicazione/quaderni/num62/dwd/20.pdf, *Microsatellite variability in grapevine cultivars from different European regions and evaluation of assignment testing to assess the geographic origin of cultivars. Šefc, K.M. et al. Theoretical and Applied Genetics 100 (3-4) 498-505 (2000) [online, 2017-12-29]. Dostupné z: http://www.researchgate.net/publication/226219537_Microsatellite_variability_in_grapevine_cultivars_from_different_European_regions_and_evaluation_of_assignment_testing_to_assess_the_geographic_origin_of_cultivars/links/02bfe5106430e4fc12000000, *Multiple origins of cultivated grapevine (*Vitis vinifera* L. ssp. *sativa*) based on chloroplast DNA polymorphisms. Arroyo-Garcia, R. et al. Molecular Ecology (15) 3707-3714 (2006) [online, 2017-12-29]. Dostupné z: http://www.penn.museum/sites/biomoleculararchaeology/wp-content/uploads/2009/11/zapaterrosa.pdf.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama