Braquet noir

16. ledna 2018 v 13:35 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - B
Synonyma: Браше черный, Браке нуар (Rusko, Ukrajina), Brachet (Francie, cd. 84), Brachetto (mylně), Braqet Noir, Bracke (Bulharsko), Braquet (Francie-Bellet), Bruquet, Calito du Languedoc, Canseron, Pécoui Touar du Var, Pecoul Touar
Původ a rozšíření: Braquet noir je středně pozdní moštová odrůda původu Vitis vinifera, pěstovaná nehojně ve Francii, v regionu provence, v départamentu Alpes-Maritimes, odkud patrně pochází, v okolí měst Grasse a Bellet. Tvoří součást cuvée vín apelace AOC Bellet. Ve Francii byla roku 2011 vysazena na ploše 12 hektarů, k roku 2017 neexistuje registrovaný klon odrůdy30. Z regionu provence byla tato odrůda poprvé písemně zmíněna již roku 1783A.
Příbuzné odrůdy, možné zámeny: *Odrůda Braquet noir není identická ani blíže příbuzná aromatickým odrůdám muškátového typu s názvem či synonymy "Brachetto"z regionu Piemont, z provincií Alessandria, Asti a Cuneo, konkrétně odrůdám Brachetto (Brachetto di Acqui, Brachetto del Piemonte), Brachetto Migliardi (Brachetto di Montabone), Brachetto a grappolo lungo (Bragat rosa, Brachettone, Birbet, Brachetto lungo del Roero) a Brachetto Nizza Monferrato, ani odrůdám nearomatickým, Brachet(to) di Canavese (Chatus) a Brachetto di Valle Susa (Lambrusca di Alessandria, Brachetto Valsusino)46, 163, A. *Odrůda Braquet noir není identická ani s odrůdou Calitor noir (syn. mj. Pécoui Touar)A. *Ve Francii, v départamentu Aube, je pěstována na ploše cca 1 ha odrůda s názvem Bachet noir, která není identická ani příbuzná odrůdě Braquet noir ani odrůdám skupiny "Brachetto" (podrobněji viz. odrůda Brachetto. *Odrůda Braquet gris, která již není komerčně využívána, je mutací odrůdy Braquet noir, barva jejích hroznů se pohybuje na škále šedá, šedočervená, červenomodrá, modrofialová, modročerná, možná se tedy jedná pouze o variabilitu v rámci jedné odrůdy. Existuje též mutace odrůdy se zelenožlutými bobulemi, odrůda Braquet blanc (Brachet blanc). *Ve sbírkách INRA Montpellier je též geneticky odlišná odrůda, nalezená v departamentu Var (region Provence-Alpes-Côte d'Azur), nazvaná Brachet type 2 (cd. 3017)26, 199.
Charakteristika odrůdy a vína: (H, G) Vrcholky letorostů jsou silně plstnaté, na okraji karmínově červené, apikální listy jsou světle zelené, načervenalé, středně silně plstnaté, pětilaločnaté, bazální listy jsou slabě plstnaté, zelené.Dospělé listy jsou malé až středně velké, okrouhlé, pěti- až sedmilaločnaté s hlubokými až velmi hlubokými výkroji, zkroucené s mírně podehnutými okraji, na líci slabě až průměrně puchýřnaté, na rubu středně silně plstnaté a štětinkaté, řapíkový výkroj je otevřený, klenutý či lyrovitý se zaostřeným dnem, zoubkování na okraji je výrazné, zoubky mají úzkou bázi a rovné nebo konvexní strany. Žilnatina listu je bez pigmentace antokyany. Na podzim jsou listy načervenalé. Hrozny jsou středně velké až velké (337 g), válcovitě kuželovité až pyramidální, s křidélky či s výrazným raménkem, kompaktní až velmi kompaktní, stopky dlouhé a silné, částečně lignifikované, bobule středně velké, okrouhlé, tmavě fialové až tmavě červenomodré barvy, s nezbarvenou, šťavnatou dužinou neutrální chuti, obsahující semena. Odrůda raší tři dny po Chasselas, dozrává středně pozdně, v polovině září, 23-26 dnů po Chasselas. Růst je středně bujný, réví dobře vyzrává, výnosy jsou průměrné až nižší. Odolnost vůči zimním mrazům je podprůměrá (-15 až -18°C), vůči botrytidě též podprůměrná, vůči houbovým chorobám obecně průměrná, vůči suchu zvýšená. Odrůda preferuje horké a suché klima a méně úrodné půdy, vyhovuje krátký řez. Redukcí výnosů lze dosáhnout vyšší barvy vín. Odrůdová vína jsou světleji zbarvená, kvalitní, jemně aromatická, bohatá na alkohol a dobře vyzrávající, hrozny často slouží k výrobě ušlechtilých sladkých výběrů a likérů, v rámci apelace AOC Bellet k výrobě červených cuvée vín s odrůdou Fuella nera, případně také k výrobě rosé vín.
Literatura a internetové zdroje: 26, 28, 30, 35, 46, 100, 163, 166, 176, 199, 202, A)Wine Grapes - A complete guide to 1.368 vine varieties, including their origins and flavours. Robinson, J., Harding, J., Vouillamoz, J. Allen Lane, 2012. ISBN 978-1-846-14446-2.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama