Cabernet Carbon

20. ledna 2018 v 11:44 | Martin Šimek |  Odrůdy moštové - C
Synonyma: FR 377-83R, Freiburg 377-83R, Каберне Карбон (Rusko, Ukrajina)
Původ a rozšíření: Cabernet Carbon je moštová odrůda, interspecifický kříženec odrůd Cabernet Sauvignon x Bronner (Merzling x Geisenheimm 6494). Geisenheim 6494 je kříženec odrůd Zarya Severa x St. Laurent (Svatovavřinecké). Křížení pochází z roku 1983 (Norbert Becker, Staatliches Weinbauinstitut Freiburg im Breisgau, Abteilung Weinbau, Německo), do knihy odrůd byl v Německu proveden zápis roku 2000, od roku 2004 je odrůda právně chráněna. Ze stejného křížení pochází také sesterská odrůda Baron. I přes menší podíl genů révy druhu Vitis amurensis není řazena k hybridům, v katalogu odrůd VIVC je zapsán původ Vitis vinifera. Odrůda byla v Německu roku 2004 pěstována na ploše sedmi hektarů163, roku 2009 již odsud nebyly vykazovány žádné osazené plochy, okrajově je pěstována také ve Švýcarsku. Od roku 2013 je zapsaná v národním katalogu italských odrůd (cd. 465), je doporučená pro regiony Lombardie a Veneto, tvoří povolenou součást vín kategorie IGT v provinciích Belluno, Padova, Rovigo, Treviso, Venezia, Verona a Vicenza197.
Název odrůdy: Slovo "cabernet" vzniklo v oblasti Médoc, v regionu Bordeaux, patrně je odvozeno od latinského výrazu "caput", zde ve smyslu "odrůda révy, dávající černá vína". Poprvé bylo v literatuře zmíněno až roku 1866A. Adjektivum v názvu odrůdy, výraz "carbon", je složeninu názvu rodičovských odrůd, zároveň též latinským názvem chemického prvku, uhlíku, tvořícího základ organických sloučenin a tím všech živých organismů na této planetě.
Charakteristika odrůdy: (H) Vrcholky letorostů jsou zcela otevřené, slabě až středně silně plstnaté, velmi slabě pigmentované antokyany. Mladé listy jsou zelené, bronzově skvrnité. Dospělé listy jsou středně velké až větší, tří- až pětilaločnaté se středně hlubokými až hlubokými výkroji, někdy se zoubkem, líc listu je jasně zelený, průměrně či slabě puchýřnatý, řapíkový výkroj uzavřený až mírně překrytý s průsvitem, žilnatina je bez pigmentace antokyany. Hrozny jsou středně velké, válcovité až protáhle válcovitě kuželovité s 1-2 křidélky, někdy rozvětvené, volné až středně kompaktní, stopky jsou středně dlouhé až dlouhé, zelené či slabě lignifikované, bobule menší až středně velké, okrouhlé, modročerné, silně ojíněné, s nezbarvenou, šťavnatou dužinou neutrální, mírně herbální chuti, obsahující semena. Jednoleté réví je červenavě hnědé. Růst je středně bujný či bujný, réví dobře vyzrává, olistění je středně husté či husté, intenzita růstu zálistků je střední, odrůda vyžaduje náročnější zelené práce na vinici. Odrůda raší a kvete raně až středně pozdně, dozrává středně pozdně až pozdně, ve všech aspektech zhruba o týden později, než RM, u nás optimálně vyzrává zhruba v polovině října. Velmi dobře odolává mrazu a peronospoře, dobře botrytidě, průměrně oidiu, podprůměrně exkorióze, náchylnost ke sprchávání a ke hnilobě hroznů je průměrná až nízká, citlivost k abiotickému vadnutí třapiny průměrná. Vyžaduje o něco lepší stanoviště, než RM, dobře prospívá v hlubších a bohatších, záhřevných půdách, v dobře exponovaných polohách na jižních či jihozápadních svazích, ale dobře snáší i sušší a lehčí půdy. Výnosy dává 13-15 t/ha při cukernatosti podobné, jako RM, tedy průměrné až vyšší, vyžaduje redukci počtu hroznů během vegetace, případně půlení hroznů. Doporučované zatížení je 4-6 oček na m2. Vhodné jsou středně bujně rostoucí podnože, na sušší půdy podnož Kober 125 AA.
Charakteristika vína: Odrůdová vína jsou silná, extraktivní, dobře strukturovaná, bohatá na barviva, tmavě rubínově červená s fialovými reflexy, s vysokým obsahem taninů. V aroma se objevují zralé višně, lesní jahody, maliny, ostružiny, černý rybíz, kořenité a vegetální tóny, červená a zelená paprika, vanilka, balsamiko. Typově odpovídaji jižním, románským vínům (vyšší alkohol, taniny, ovocitost a kořenitost, někdy i školení v barikových sudech), existuje tu určitá podoba s víny CS. U mladých vín se může objevit výraznější hořčinka v dochuti, ta zráním vín ustupuje. Hrozny jsou velmi vhodné pro výrobu ledových vín.
Literatura ainternetové zdroje: 28, 74, 100, 163, 181, 202, A)Centre National de ressources Textuelles et Lexicales. Cabernet, subst. masc. [online, 2018-01-12]. Dostupné z: http://www.cnrtl.fr/etymologie/cabernet, *Winegrowers Supplies - Vine variety information. Derek Pritchard, Dunkery Vineyard, Wootton Courtenay, Minehead, TA24 8RD, UK [online, 2018-01-12]. Dostupné z: http://www.winegrowers.info/index.htm, *Wine Grapes - A complete guide to 1.368 vine varieties, including their origins and flavours. Robinson, J. et al. J. Allen Lane, 2012. ISBN 978-1-846-14446-2, *Bundessortenamt. Neuzulassungen - Beschreibung der Merkmale und Eigenschaften (Stand: 11.06.2013). [online, 2018-01-12]. Dostupné z: http://www.bundessortenamt.de/Downloads/WP/Neuzulassungen_Wert/wert_rbe_2007.pdf, *Bio odrůdy révy vinné. Pavloušek, P. Grada Publishing, 2016 [online, 2018-01-12]. Dostupné z: https://books.google.cz/books?isbn=8024743302.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama